Хмельницька ОДА провела інвентаризацію укриттів: яка ситуація у Кам'янці-Подільському та районі

Фото: ілюстративне, "dczn.zt.gov.ua"

Управління з питань цивільного захисту населення ОДА інформує.

Планування заходів цивільного захисту

Планування заходів цивільного захисту здійснюється відповідно вимог Кодексу ЦЗ України та постанови КМУ від 9 серпня 2017 року №626. Так, відповідно до вимог Постанови місцевими ланками цивільного захисту розробляються:

 • плани реагування на надзвичайні ситуації;
 • плани цивільного захисту на особливий період;
 • плани основних заходів цивільного захисту на рік.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, райдержадміністрації та міськвиконкоми – звіти про виконання Планів відповідно подають до облдержадміністрації до 1 липня та 20 грудня щорічно. Так, наразі звіти надійшли з усіх міст та районів за виключенням: Летичівського, Новоушицького та Старосинявського районів, зазначає пресслужба Хмельницької ОДА.

З 50-ти громад звіти про виконання заходів плану ЦЗ надали тільки 17: Білогірська, Улашанівська, Війтовецька, Антонінська, Дунаєвецька селищна та міська, Смотрицька, Вовковинецька, Крупецька, Ленковецька, Плесненська, Китайгородська, Колибаївська, Гуківська, Чемеровецька, Меджибіжська та Сатанівська.

Інженерно-технічний захист. Захисні споруди

Обласний фонд захисних споруд цивільно­го захисту складається з 133 сховищ та 760 протирадіаційних укриттів (всього 893 споруди). В області практично завершено технічну інвентаризацію захисних споруд. Станом на 1 липня поточного року проінвентаризовано 855 споруд, що складає 95,6% від загальної кількості.

Залишились не проінвентаризованими 3 споруди (в містах Шепетівка (Укрзалізниця), Кам’янець-Подільський (ДП "Радгосп") та в Ярмолинецькому районі (Укртелеком). Також залишилось 35 захисних споруд, інвентаризацію яких провести неможливо (споруди перебувають в аварійному стані, зруйновані, підтоплені ґрунтовими водами та інше).

За результатами роботи, яка була проведена у минулому році та першому кварталі поточного року в містах Кам’янець-Подільському, Шепетівці і Хмельницький знято з обліку 7 сховищ, які повністю зруйновані.

Необхідно продовжити цю роботу, оскільки залишається ряд споруд в аварійному стані та підтоплених ґрунтовими водами а саме, в м. Хмельницький – 16 споруд, м. Камянець-Подільський – 3, м. Шепетівка – 4, м. Старокостянтинів – 2, Кам’янець-Подільському районі – 7, Чемеровецькому районі – 2, Старосинявському та Летичівському районах по 1 споруді.

За результатами оцінювання стану готовності захисних споруд у минулому році встановлено, що "готові" – 182 споруди (20,2%), "обмежено готові" – 651 (72,3%), "не готові" – 67 (7,5%).

Згідно плану в поточному році планувалось покращення стану 13 захисних споруд:

 • В І півріччі на проведення робіт в захисних спорудах з місцевих бюджетів ОТГ було сплановано 83,2 тис. грн. Кошти заплановано в м. Старокостянтинів – 30 тис. грн та в 7 об’єднаних громадах із 38, на території яких розташовані захисні споруди комунальної власності: Староушицька селищна та Шаровечківська сільська по 30,0 тис. грн, Понінківська селищна – 10,0 тис. грн, Гвардійська сільська та Чорноострівська селищна по 5,0 тис. грн, Сатанівська селищна – 3,2 тис. грн. На даний час проводяться роботи в захисних спорудах Шаровечківської, Гвардійської та Чорноострівської громад.
 • У зв’язку з хворобою COVID-19 в Понінківській, Сатанівській та Староушицькій громадах кошти передбачені, але поки що не виділені і роботи по ремонту споруд не розпочаті.
 • В деяких громадах питання щодо виділення коштів на захисні споруди не піднімалось взагалі – Волочиська, Дунаєвецька та Полонська міські, Гуменецька, Летичівська, Новоушицька та Старосинявська селищні.

Відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, які затверджені наказом МВС від 09.07.2018 р. №579 балансоутримувачі захисних споруд щорічно здійснюють оцінку стану їх готовності. В поточному році оцінено лише 233 споруди, з них: готові – 56 споруд, обмежено готові – 166 та не готові – 11.

Стан розроблення розділів ІТЗ ЦЗ у складі містобудівної документації

Одним із дієвих чинників ефективного функціонування системи запобігання виникненню надзвичайних ситуацій є впровадження та реалізація інженерно-технічних заходів захисту. ІТЗ ЦЗ розробляють і включають у містобудівну документацію з необхідним обґрунтуваннями в окремому розділі.

 • З 1451 населених пунктів області мають нову містобудівну документацію лише 345 населених пунктів, з них в 246 (71 %) розроблено розділи ІТЗ ЦЗ.
 • Розроблено та затверджено генеральні плани, до складу яких входять розділи ІТЗ, в 6 містах обласного значення та 5 містах районного значення (крім міст Полонне та Ізяслав).
 • З 24 селищ міського типу 13 мають оновлену містобудівну документацію, в 7-ми з них розроблено розділи ІТЗ ЦЗ.
 • Немає генерального плану або мають містобудівну документацію розроблену ще у 70-90 роки, яка застаріла і втратила актуальність – Віньківці, Летичів, Меджибіж, Закупне, Нова Ушиця, Понінка, Стара Синява, Гриців, Ярмолинці.

Згідно адміністративно-територіального устрою України в області налічується 1414 сільських населених пунктів, у яких затверджено 322 генеральні плани, у складі яких розроблено 229 (71%) розділів ІТЗ.

 • В кращу сторону відмічається організація роботи щодо розроблення розділів ІТЗ у складі містобудівної документації в Летичівському районі, де розроблено розділи ІТЗ ЦЗ на мирний час та особливий період в 30 генеральних планах населених пунктів із 30-х затверджених, в Кам’янець-Подільському районі 23 із 23-х, в Красиліському районі – 21 із 21-го, в Старокостянтинівському районі – 15 із 15, ще 28 розділів знаходяться в процесі розробки.
 • Взагалі не здійснюються заходи щодо розроблення містобудівної документації та розділів ІТЗ ЦЗ у її складі у Віньковецькому, Новоушицькому, Полонському та Старосинявському районах

Рішенням сесій деяких сільських рад у 2017-2018 роках затверджено генеральні плани з порушенням вимог законодавства, без розділів ІТЗ ЦЗ, що суперечить вимогам пункту 8.2 ДБН Б.1.1-5:2007, яким визначено, що містобудівна документація, яка виконана без розділу ІТЗ ЦЗ, не може бути представлена на затвердження. Так, без розділів ІТЗ ЦЗ затверджено у Теофіпольському районі – 35 генеральних планів населених пунктів, Чемеровецькому – 20, Ярмолинецькому – 7, Шепетівському районі – 3.

Протягом поточного року розроблено та погоджено 14 завдань на розроблення розділу ІТЗ ЦЗ у складі містобудівної документації на мирний час і особливий період (села Білогірського, Старокостянтинівського районів та смт.Понінка).

Радіаційний та хімічний захист

За рахунок коштів субвенції, що виділяються місцевим бюджетам районів та міст, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС, в поточному році планується ремонт захисних споруд та закупівля респіраторів для непрацюючого населення. Райдержадміністраціями, міськвиконкомами зони спостереження та облдержадміністрацією внесено пропозиції щодо:

 • виділення 910,0 тис. грн на капітальний ремонт захисної споруди в м. Нетішин;
 • заміну респіраторів, що були закуплені для непрацюючого населення м. Славута, Білогірського, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів, термін придатності яких завершується в поточному році.

Загалом потреба в респіраторах становить – 69779 шт. їх придбання заплановано: 428,962 тис. грн – субвенції обласному бюджету та 704,12 тис. грн. – субвенції місцевим бюджетам.

Функціонування обласних та місцевих спеціалізованих служб та готовність їх до виконання завдань

Обласною державною адміністрацією проводяться заходи щодо підтримання у постійній готовності сил і засобів цивільного захисту та готовність їх до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. До таких сил відносяться спеціалізовані служби цивільного захисту, які створено з метою проведення спеціальних робіт і заходів з цивільного захисту та їх забезпечення, що потребують залучення фахівців певної спеціальності, техніки і майна спеціального призначення. Так, шляхом об’єднання спеціалізованих служб місцевого рівня, створено 12 обласних спеціалізованих служб цивільного захисту.

В зв’язку з змінами в організаційно штатній структурі структурних підрозділів облдержадміністрації та деяких територіальних підрозділів міністерств і відомств, внесено зміни в розпорядження голови облдержадміністрації в розрізі складу органів управління, керівного складу та суб’єктів господарювання, що входять до складу обласних спеціалізованих служб розпорядження голови ОДА від 4 травня 2020 року №351/2020-р.

Зокрема, об’єднані інженерна та комунально-технічна служба (на базі Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства), об’єднані транспортна та технічна служба (на базі управління інфраструктури), створена служба матеріального забезпечення на базі Департаменту промисловості та агропромислового комплексу, і на даний час в області функціонує – 10 обласних служб ЦЗ.

Попередження загибелі людей на водних об’єктах

Протягом поточного року маємо 41 загиблу особу на воді (4 дитини), (на річках – 29 осіб, в ставках – 12 осіб), з них під час купального сезону 21 особа (2 дитини), що на 8 осіб більше ніж в аналогічний період минулого року. Найбільше загиблих – 10 осіб в Камянець-Подільському районі по 3 особи в м. Хмельницький, Нетішин, Городоцькому, Ізяславському та Хмельницькому районах, по 2 особи в Славутському, Чемеровецькому, Шепетівському та Ярмолинецькому.

Основними причинами, що призвели до загибелі людей на водних об’єктах стали:

 • необережне поводження на воді під час купання – 8 загиблих (з них 1 дитина);
 • під час риболовлі – 12 загиблих;
 • невстановлені обставини загибелі – 21 загиблий.

Всі випадки загибелі зареєстровані у невизначених та необладнаних місцях для купання.

З метою належної підготовки до купального сезону 2020 року в області з врахуванням карантинних обмежень розроблено та направлено для виконання "План заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області в літній період". Так, на даний час не прозвітували про виконання заходів Плану міста Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський, Новоушицький, Старокостянтинівський та Ярмолинецький райони.

З ОТГ інформацію надіслали тільки 7 громад: Улашанівська, Берездівська, Колибаївська, Війтовецька, Наркевицька, Баламутівська та Крупецька.

З наданих доповідей повна інформація з конкретними цифрами та виконаними заходами надана: з міст Старокостянтинів, Нетішин, Городоцького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Старосинявського та Теофіпольського районів.

Читайте також:"У пасажирських поїздах поновлюють харчування".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
100 переглядів в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Різне
ДП "Кам’янець-Подільське лісове господарство" активно займається побічним лісокористуванням.Пріоритет віддається заготівля лікарської сировини, дикорослих плодів та ягід. Один із видів , що користується попитом у споживачів – ягоди горобини звичайної. Їх використовують у кондитерській і лікарській промисловості, для виробництва алкогольних і безалкогольних напоїв. Повідомляє прес служба Кам’янець-Подільського лісгоспу. Горобина звичайна росте в підліску аб...
Спорт
В змаганнях брали участь 6 команд – команди з сіл Подільське, Грушка, Крушанівка, Нефедівці та дві команди з смт Стара Ушиця. Повідомляє прес служба Староушицької громади. За результатами ігор визначились командні місця: І місце – смт Стара Ушиця, ІІ місце – с. Нефедівці, ІІІ місце – с. Крушанівка. Також були відзначені грамотами гравці: Кращий форвард – Сергій Григор’єв (смт Стара Ушиця), Кращий гравець – Віталій Касьян (с. Нефедівці), Кращий воротар – А...
Спорт
В Україні завершився чемпіонат України з  пауерліфтингу 2020. Через коронавірусну пандемію він тричі змінював свої місце і дати проведення, але, зрештою, його провели. Кам'янчанка не виступала в триборстві протягом трьох років і цей виступ був для неї, наче вперше. У підсумку 245кг у присіданнях, 180,5кг (новий Рекорд України) в жим і лежачи і 205кг у становій тязі. Сума 628кг - звання Чемпіонки України, повний комплект золотих медалей у всіх вправах та ша...
Влада
У Кам’янці-Подільському виявлено факт грубого порушення вимог законодавства при відведенні та використанні особливо цінних земель на території Слобідо-Кульчинецької ОТГ. Встановлено, що на земельних ділянках державної та комунальної власності загальною площею майже 2 тис кв м, які розташовані в межах прибережно-захисної смуги р. Смотрич, господарської зони Національного природного парку "Подільські Товтри" та відносяться до особливо цінних, облаштовано гот...
Різне
З’явився текст урядового законопроєкту, яким хочуть змінити штрафи та запровадити кримінальну відповідальність за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що посвідчують особу та громадянство. Так, законопроектом передбачається внести зімни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а...
Пригоди
3 серпня під час патрулювання на р. Дністер у с. Устя Кам’янець-Подільського району о 17:00 фахівцями водолазно-рятувального відділення №3 Аварійно-рятувального загону спецпризначення було помічено рибалку на пошкодженому надуваному човні, який тонув. На моторному човні водолази-рятувальни транспортували 26-річного чоловіка та його плавзасіб на берег, повідомляє ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Служба порятунку Хмельниччини закликає громадян бути вк...
Пригоди
Серпень місяць лише розпочався, а на водоймах Хмельниччини вже загинуло 2 людини. Лише за минулі вихідні на водних об'єктах надзвичайники врятували 4 дорослих та 1 дитину. 2 серпня о 17:22 до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що на р. Дністер у с. Сокіл Кам’янець-Подільського району затонув 48-річний чоловік. За викликом було направлено водолазно-рятувальне відділення №4. За допомогою спецінструменту водолази здійснили пошуки та дістали тіло ч...
Пригоди
2 серпня о 23:20 на пункт зв’язку Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу літньої кухні у с. Довжок Кам'янець-Подільського району. За викликом негайно було направлено чергове відділення 6 Державної пожежно-рятувальної частини. Пожежу площею 30 кв. м було локалізовано о 23:22 та ліквідовано — о 23:39. Повідомляє 2 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Ймовірна причина загоряння - коротке замикання електр...
Суспільство
31 липня на позачерговому засіданні виконавчого комітету затверджено рішення про припинення подачі гарячого водопостачання в місті у зв'язку з необхідністю налаштування всієї системи теплопостачання до осінньо-зимового періоду. Надання послуг із централізованого гарячого водопостачання в місті всім споживачам буде припинено із 3 по 13 серпня. Відповідно, нарахування комунальним підприємством "Міськтепловоденергія" за дану послугу на цей період проводитися...
Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073