![](https://s.3849.com.ua/section/logo/upload/pers/159/logo.png?20250114)
10:33, 12 червня 2020 р.
Надійне джерело
Українцям дозволили голосувати без прописки
![Фото: "То є Львів" Фото: "То є Львів"](/dist-assets/images/cap.jpg)
Фото: "То є Львів"
Центральна виборча комісія своєю постановою затвердила Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання.
У такий спосіб ЦВК зробила черговий важливий крок на шляху виконання одного із своїх пріоритетних завдань – надання можливості волевиявлення ще одній категорії виборців. Ця постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".
Затверджений Порядок встановлює процедуру визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, згідно з частиною четвертою статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".
Відтак, цим Порядком, зокрема, передбачено, що орган ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання.
Для цього такому виборцю необхідно звернутися до органу ведення ДРВ за місцем свого фактичного проживання на території України із заявою:
- щодо включення до ДРВ – у разі якщо громадянин України, якому виповнилося 18 років, виявив, що його не включено до нього;
- щодо зміни виборчої адреси – у разі, якщо запис про виборця міститься у ДРВ, але він вибув із зареєстрованого місця проживання.
Таку заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Ця новела дозволить скористатися цією процедурою особам з інвалідністю. Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.
Важливо враховувати, що вказані заяви можна подавати у міжвиборчий період та у перші п’ять днів виборчого процесу. Разом з тим, виборець, якому органом ведення ДРВ вже було визначено виборчу адресу за фактичним місцем його проживання, може звернутися із новою заявою щодо чергової зміни не раніше ніж через 180 днів після внесення першої до ДРВ.
Таким чином, з моменту набуття чинності цим Порядком відсутність у громадянина України зареєстрованого місця проживання припинить бути перешкодою для його участі у голосуванні як під час проведення загальнодержавних, так і місцевих виборів. Відтак, у формуванні депутатського корпусу різних рівнів зможуть взяти участь додатково понад мільйон громадян України.
Читайте також: "На Кам'янеччині виявлено вибухонебезпечний предмет".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:21
Вчора
23:04
Вчора
Стейкінг в Україні: Як заробити на криптовалютах
Новини компаній
09:00
12 січня
17:14
10 січня
ТОП новини
Оголошення
18:20, 3 січня
live comments feed...
Коментарі