• Головна
  • Цього літа військові однострої на Хмельниччині одягнуть 630 юнаків
12:17, 11 червня 2020 р.
Надійне джерело

Цього літа військові однострої на Хмельниччині одягнуть 630 юнаків

Фото: Хмельницька ОДА

Фото: Хмельницька ОДА

10 червня в облдержадміністрації відбувся брифінг щодо особливостей цьогорічного призову мешканців області на строкову військову службу.

Військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату полковник Костянтин Радченко та начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) – заступник військового комісара Олег Попович надали представникам засобів масової інформації вичерпні відомості на цю важливу для громадськості та Збройних Сил тему. До спілкування також долучилися перший заступник голови адміністрації Роман Примуш та керівник апарату ОДА Оксана Самолюк. Повідомляє пресслужба Хмельницької ОДА.

Щодо призову громадян України на строкову військову службу у травні-липні 2020 року призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Загалом у травні-липні до Збройних Сил України та інших військових формувань буде призвано 16 тисяч 460 осіб. Зокрема, лави ЗСУ поповнять 9 тисяч громадян, Нацгвардії – 5 тисяч 460, Держприкордонслужби – 1 тисяча 300 і Держспецтрансслужби – 700 громадян.

На Хмельниччині у цей час планується призвати на строкову військову службу загалом 630 громадян. З яких 365 проходитиме службу в Збройних Силах України, 208 – у Національної гвардії, 22 – у Державній прикордонній службі та 35 – у Державній спеціальній службі транспорту, – розповів Костянтин Радченко.

У ході призовної компанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан).

На комплектування військ (сил) не направляються призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин та у яких під час призову виявлено захворювання згідно з Переліком статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають придатність до військової служби Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.

Також обласний комісар відмітив, що заходи призову будуть проводитися з дотриманням усіх карантинних заходів, спричинених пандемією COVID-19.

Наразі ми маємо близько тисячі ІФА-тестів та 17 тисяч ПЛР-тестів. Уже відпрацьована дорожня карта по області, як і де відбуватиметься тестування. Також складений графік, коли який районний військкомат тестує і доставляє проби до збірного пункту, – додав Костянтин Радченко.

Хто здійснює призов на строкову військову службу?

Слід зазначити, що призов громадян України на строкову військову службу є державною функцією, він організовується та здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) військовими комісаріатами.

Для проведення призову в районах (містах) утворюються призовна комісія, яку очолює голова комісії – заступник голови райдержадміністрації.

Членами комісії є: військовий комісар; заступник керівника органу управління освітою; заступник начальника територіального органу Національної поліції; лікар, що організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду призовників; психолог соціальної служби райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради); представники Збройних Сил та інших військових формувань громадських організацій, підприємств, установ і організацій (за попереднім узгодженням з головою комісії); секретар комісії.

Які дії призовника, якщо він отримав повістку? Що буде, якщо він вчасно не звернеться до військкомату?

Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.

Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:

  • переведення на роботу в іншу місцевість;
  • переїзд на нове місце проживання;
  • прийняття до навчального закладу;
  • вибуття в іншу місцевість для продовження навчання;
  • направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

  • перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин, умисне зіпсування або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Які категорії громадян не підлягають призову? Які довідки та документи для цього потрібні?

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають відстрочки.

  • за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати або сестри, дитину до 3-з років, двох і більше дітей, вагітну дружину);
  • за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);
  • для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ – до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
  • для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).

Є також категорія громадян, які взагалі звільняються від призову.

  • за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби;
  • виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів);
  • батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • були засуджені до позбавлення (обмеження) волі;
  • після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.

Читайте також: "У Кам'янці затверджено список кам'янчан, що потребують заміни газового обладнання".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де б ви хотіли жити?
проголосував 51 відвідувач
Квартира.
25,5%
Приватний будинок.
74,5%
#армія #призов #війська служба #однострої
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...