• Головна
  • Підсумки візиту Володимира Зеленського на Хмельниччину
00:56, 6 червня 2020 р.
Надійне джерело

Підсумки візиту Володимира Зеленського на Хмельниччину

Фото: Офіс Президента України

Фото: Офіс Президента України

Президент України Володимир Зеленський 3-4 червня перебував із робочою поїздкою на Хмельниччині.

У середу, третього червня, Глава держави ознайомиться з перебігом реалізації проекту "Велике будівництво" в регіоні.

Також Президент зустрівся з представниками бізнесу Хмельницької області та відвідав лабораторію мікробіологічних досліджень.

У четвер, 4 червня, Глава держави ознайомився з перебігом капітального ремонту автомобільної дороги М12.

Провів зустріч з питань розвитку туризму.

Говоритимемо про доповнення програми "Велике будівництво" зведенням гуртожитків для студентів – Президент

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський ознайомився зі станом реалізації програми "Велике будівництво" в регіоні.

Глава держави нагадав, що в межах програми передбачене будівництво в кожному регіоні п'яти шкіл, дитсадків та спорткомплексів. Водночас Президент висловив побажання: здати в експлуатацію всі навчальні заклади до першого вересня.

Можливо, всі не будуть готові через коронавірус. Але в більшості своїй мають бути, – наголосив Президент. Наша стратегія дуже проста: за ці п'ять років, які нам надав народ України і Бог, побудувати максимальну кількість таких інфраструктурно важливих об'єктів, – додав він.

Володимир Зеленський ознайомився зі станом будівництва дитячого садка у с. Давидківці Хмельницького району. Президенту доповіли, що загальна вартість проекту становить понад 27 млн грн. Наразі будівля готова на 65%, і до першого вересня об'єкт здадуть в експлуатацію.

Водночас Глава держави повідомив, що під час зустрічі з ректорами провідних вишів 2 червня йому розповіли про одну з великих проблем вищої освіти – відсутність студентських гуртожитків з якісними умовами.

Ми зараз будемо говорити з Міністерством інфраструктури, Прем'єром і Мінрегіоном про те, щоб у «Велике будівництво» додати спорудження гуртожитків в Україні, – заявив Президент.

Президент України обговорив з бізнесменами Хмельниччини проблеми, які гальмують розвиток економіки регіону

Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками місцевого бізнесу нагальні проблеми, які гальмують розвиток різних сфер економіки регіону.

Я хотів би з вами поговорити про реальність. Тому що лише приїжджаючи в місто чи в область і говорячи з людьми, які з цього краю, можеш справді зрозуміти, що відбувається. Хочемо з вами поговорити про проблеми регіону, – зазначив Глава держави, починаючи зустріч.

Президент висловив переконання, що на тлі пандемії коронавірусу влада повинна не лише не заважати бізнесу, а й допомагати йому.

Крім того, Володимир Зеленський закликав підприємців поділитися думками щодо кадрових рішень як на рівні центральних органів влади, так і на місцевому рівні.

Ми хочемо дізнатися, де можемо допомогти. Хочемо отримати розуміння ситуації: а які вам потрібні люди, хто повинен бути у владі? Хочемо отримати пропозиції щодо таких людей, – зауважив він.

Підприємці розповіли Президентові про основні проблеми, з якими стикаються у своїй діяльності. Зокрема, вказували на труднощі з отриманням спецдозволів на користування надрами, підключенням до електромереж. Представники бізнесу закликали налагодити механізми кредитування за доступними ставками для експортерів.

Крім того, підприємці виступали за зменшення мит на імпорт сировини для виготовлення продукції на території України та допомогу у просуванні українського експорту і представленні вітчизняної продукції на світовому ринку. 

Президент України повідомив, що незабаром буде призначений віце-прем’єр-міністр з питань промисловості та оборонно-промислового комплексу, який займатиметься проблемами бізнесу.

На базі Ради національної безпеки і оборони – я дав доручення на минулому тижні, і зараз підбираються кадри. Пропонуйте прізвища. Наступного тижня у нас на базі РНБО буде комісія, і я теж буду входити в цю комісію. Прийдуть люди зі стратегією. Буде не просто міністр ОПК – у нас буде віце-прем’єр з ОПК і промисловості, – сказав Володимир Зеленський.

Крім того, бізнесмени вказували на несумлінну конкуренцію з боку "сірих" та "чорних" імпортерів, з якими важко конкурувати "білим" українським виробникам, які сплачують всі податки.

У відповідь на це Глава держави наголосив, що влада не дозволить контрабандистам диктувати свої умови.

Володимир Зеленський ознайомився з роботою лабораторії Хмельницького обласного лабораторного центру та поцікавився ситуацією з виплатою доплат медикам

Володимир Зеленський відвідав лабораторію мікробіологічних досліджень ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України".

Глава держави оглянув лабораторію центру та приміщення, де приймають зразки біоматеріалу, відібрані для тестування на наявність COVID-19. Співробітники показали Президенту медичну техніку, зокрема ампліфікатор, придбаний для центру меценатами.

Президент обговорив з персоналом центру проблеми, які необхідно вирішити найближчим часом для підготовки системи охорони здоров'я до можливої другої хвилі поширення коронавірусної хвороби в Україні.

Також Володимир Зеленський поцікавився ситуацією з виплатою доплат до заробітних плат медикам, які борються з COVID-19.

Заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко проінформував, що гроші в казначействі на такі виплати є, і вже підписані відповідні кошториси. Незабаром медики отримають передбачені законом доплати.

Ми повинні все перевіряти. Навіть коли гроші знайшли, вони не доходять до лікарів. І це по всій країні. Все треба вручну нам перевіряти з головним санітарним лікарем. Це неправильно. Треба точно знати, що гроші доходять, – зауважив Глава держави.

Також співробітники центру поскаржилися Володимиру Зеленському на брак професійних кадрів. Зокрема, існує проблема з підготовкою лаборантів, які працюють над мікробіологічними дослідженнями.

Віктор Ляшко зауважив, що останніми роками в Україні взагалі не готували відповідних фахівців.

Володимир Зеленський закликав працівників лабораторії оперативно повідомляти про можливі проблеми, які виникають у роботі.

Це дуже важливі речі. Поки не побудуємо систему в країні, будемо так спілкуватися, – зазначив Глава держави.

Віктор Ляшко подякував Президенту за увагу до цієї проблеми та, зокрема, за візит до центру.

Володимир Зеленський ініціює лібералізацію візового режиму для іноземних туристів

Президент Володимир Зеленський поставить завдання Міністерству закордонних справ розглянути можливість лібералізації візового режиму для іноземців, які відвідують Україну з туристичною метою. Про це Глава держави повідомив на зустрічі з представниками туристичної галузі на території Кам'янець-Подільської фортеці в межах робочої поїздки до Хмельницької області.

На думку Президента, скасувати візи можна для громадян Китаю, Австралії, Нової Зеландії чи арабських країн, які приїжджають в Україну як туристи. 

Треба лібералізувати візову політику: якщо країни скасовують візи для українців, які приїжджають до них, – ми для них скасовуємо. Нам треба конкурувати за туриста, – сказав Володимир Зеленський.

За оцінками туроператорів, іноземець за день витрачає 120-150 доларів і в середньому перебуває в Україні три-чотири дні.

Президент закликав представників галузі разом попрацювати над тим, щоб зацікавити іноземних туристів відвідати унікальні місця в нашій країні.

Є речі в Україні, яких немає в інших країнах, на які хочеться подивитися й показати їх західному туристу. Що ми можемо зробити просто цього літа, щоб привабити іноземного, західного туриста, який привозить гроші? – зазначив він.

Глава держави також наголосив, що наразі через пандемію коронавірусу та закриття кордонів з’явилися можливості для розвитку внутрішнього туризму, і українська влада має намір працювати над збільшенням туристичної привабливості України.

«Через коронавірус ми бачимо, що внутрішній туризм в Україні може бути дуже популярним. Питання – що може зробити влада для внутрішнього туризму», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент запропонував визначити в кожній області України "туристичний магніт" – об’єкт, який могли б розвивати влада та бізнес, щоб привабити туристів.

Моя логіка була дуже проста: зробити історію "магнітів" у кожній області. Десь щось стоїть недобудоване, десь треба заново побудувати. Це ваш бізнес. Ми зацікавлені, щоб він розвивався та наповнював бюджет, – пояснив Глава держави.

Представники туристичної галузі зазначили, що сьогодні справді відкрилося безпрецедентне вікно можливостей для розвитку внутрішнього туризму. Але часу для цього обмаль.

Глава держави запропонував визначити конкретні кроки, які можна швидко зробити для стрімкого збільшення туристичної привабливості України.

Учасники зустрічі зауважили, що Україна – дуже красива країна і є привабливою для подорожей, але потрібно зламати стереотип, що подорожувати Україною – немодно. Тому серед основних завдань – започаткування медіакампанії з популяризації туризму в Україні.

Крім того, представники галузі зазначили, що в нашій країні обмаль хороших готелів, і доцільним було б запровадження цільових пільгових кредитів під будівництво готелів та резортів. Також порушувалося питання запровадження пільгової ставки ПДВ для туристичної галузі.

Глава держави виступив за розробку концепції розвитку туристичної галузі України.

Читайте також:"Володимир Зеленський прогулявся вулицями Кам'янця-Подільського".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чекатиму, доки відкриють кордони, і поїду в Європу/Азію/Африку/Америку.
19,7%
Оберу один із варіантів відпочинку в Україні.
25,4%
Не маю коштів на відпочинок.
45,1%
Не планую літній відпочинок, адже після довгого карантину хочеться попрацювати.
9,9%
#президент #Хмельниччина #робочий візит #нарада #Зеленський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...