17:58, 6 травня 2020 р.
Надійне джерело
Сміттєзвалище Кам’янця-Подільського у небезпеці
Фото: мережа Інтернет
Майже тиждень горіло міське сміттєзвалище. Загорання сталося за три дні до Великодня, 16 квітня близько 19:00.
Задимлення помітили з боку кладовища і пожежники його ліквідували, зазначає Тетяна Шуханова.
Проте, вже близько 3:00 вогонь спалахнув на тому ж периметрі довжиною 50 метрів і сягав аж 15 метрів у висоту. Гасили вогонь аж два дні і 18 квітня залишилося кілька осередків, які димилися. На Паску, 19 квітня, вогонь знову вийшов на волю. Водою, приборкували його два дні, але ситуація погіршувалася і міський голова скликав комісію, яка прийняла рішення завозити землю та засипати. 70 машин, близько 700 тон землі, висипали на вогнище загорання, а також вилито 600 тон води.
22 квітня вдалося приборкати червоного півня, залишилося лише три місця випарювання, в яких вибурили дірки, залили водою та засипали землею.
Ця прикра ситуація показала усі проблеми, які нині існують у КП "Спецкомунтрас". Добре, що в місті є свідомі підприємці, які підставили плече. Але ж так завжди не буде, бо місцеві парламентарі мусять віднайти можливість і забезпечити це стратегічне для міста підприємство найнеобхіднішою технікою. «Спецкомунтранс» конче потребує великого бульдозера та навантажувача. Цього разу техніку надав член виконкому Олександр Бродовський, а пожежний автомобіль командир 48-ї інженерної бригади Олександр Река, соляркою забезпечили двоє депутатів – Андрій Мастикаш і Валерій Слободян. Згодом до них приєдналися також підприємці Олександр Конюшенко, Ярослав Крочак, Олександр Шевчук. Напоготові надання допомоги були військові Центру підготовки, командир Василь Світак.
Особлива дяка екіпажам пожежників, які чітко і грамотно діяли під час гасіння полігону твердих побутових відходів, досить специфічного і небезпечного об’єкту, який має просто непередбачувану поведінку.
Також величезну небезпеку складав міні-завод, який займається забором газу з полігону ТПВ. Якби вогонь дістався його труб, то був би вибух шаленої сили. Тому негайно слід вирішити проблеми полігону, адже їх дедалі буде більше. Хоча й без того, окрім забезпечення технікою, виникло питання гідрантів та через пандемію припинили роботи заклади громадського харчування, магазини, базар, які не сплачують за вивезення сміття, бо ж його не виробляють. Але сміттєвози за графіком працюють і вивозять сміття з контейнерних майданчиків. Нині на підприємстві збитків вже понад 150 тисяч гривень. Також потрібні гроші для проведення обвалки на полігоні.
Теперішня пожежа – перша масштабна, за останніх 15 років і з такими речами не потрібно жартувати. По-перше, ще не було спеки для самозаймання і схожий сценарій проглядається на Житомирщині та в Чорнобильській зоні, куди спрямовані бойові розрахунки ДПРЧ нашого міста. Вже відбулося дві ротації на ліквідацію чергового чорнобильського лиха. Крім того, палає Житомирщина, зокрема й сміттєзвалище. Розглядаються версії підпалу сухостою, а також падіння дерев на лінії електропередач.Особисто спостерігала жахливу картину підпалених чорних дерев вздовж Житомирської траси на Київ. Можливо це дійсно людська недбалість і халатність…
Читайте також: "На відкриття турсезону 2020 у Кам'янець-Подільський "завітало" понад 42 тисячі туристів".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коронавірус - це...
проголосувало 87 відвідувачів
Глобальна змова
29,9%
Вигадка
3,4%
Реальна епідемія
62,1%
Не знаю, але боюсь
2,3%
Важко відповісти
0,0%
Інше
2,3%
Останні новини
19:31
18 вересня
13:05
17 вересня
18:38
16 вересня
15:39
16 вересня
08:51
16 вересня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:57, 11 вересня
14:04, 6 вересня
13:22, 10 вересня
4
live comments feed...
Коментарі