Активність російської пропаганди під час травневих свят

Фото: "dniprograd.org"
Фото: "dniprograd.org"

Від початку здобуття нашою країною незалежності Росія намагається повернути наші землі під свій контроль у будь-який спосіб. З приходом до "руля" В. Путіна ця політика набрала більш гострішого та яскравішого забарвлення, а з початком військового вторгнення у 2014 р., взагалі все стало ясно. Проте, Україна змогла встояти та дати достойну відсіч східному агресору.

На даний час війна перейшла в інше русло. Так, РФ намагається розхитати українську державність із середини шляхом впливу на різні соціально-політичні процеси.

Як відомо із практики минулих років, напередодні відзначення "травневих" державних свят та пам’ятних дат, російська пропаганда набирає розмаху шляхом розповсюдження в ЗМІ інформації про необхідність святкування визначних дат, які були запроваджені тоталітарною комуністичною державою під назвою СРСР.

Як наслідок, в ці дні у нас частенько з'являються люди, які використовують заборонену українськими законами символіку, що спричинило не одну масову сутичку прихильників комуністів із представниками праворадикальних рухів, а також інші наслідкові події, що негативно впливало на суспільну-політичну ситуацію в нашій державі.

З метою недопущення у майбутньому таких процесів було прийнято ряд законів.

Отже, заборонено законами України: герби, прапори СРСР, УРСР, інших комуністичних країн, серп і молот, в тому числі у поєднанні з п’ятикутною зіркою, гімни СРСР або радянських республік, будь-яка символіка комуністичної партії, пам’ятки із зображенням партійних та радянських керівників, комуністичні гасла і цитати. Безумовно, заборонено категорично використання так званої георгіївської «лєнти», яка для кожного свідомого українського громадянина є символом російської агресії і російського терору, тому що саме з цими стрічками російські терористи і російські загарбники вбили понад 11 тисяч безневинних українських громадян, наших воїнів-героїв.

Крім цього, зазначу, що за використання і здійснення цих правопорушень передбачена як кримінальна, так і адміністративна відповідальність. Отже, стаття 436, пункт 1 КК України чітко зазначає, що виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки, та пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного, тобто нацистського, тоталітарних режимів, карається строком від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої. І безумовно, стаття 173, пункт 3, КУпАП України, зазначає, що виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки, тягне за собою накладання штрафу від 850 до 5100 гривень, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Це, щоб було зрозуміло для тих, хто буде мати якісь крамольні думки, і намагатися здійснювати такі провокативні речі: відповідальність є, вона достатньо сувора і безумовно, на це буде чітка реакція правоохоронних органів.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
90 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073