• Головна
  • Кам'янець-Подільська єпархія виграла суд у Києві
Релігія
14:38, 20 березня 2020 р.

Кам'янець-Подільська єпархія виграла суд у Києві

Релігія
Фото: "spzh"

Фото: "spzh"

Північний апеляційний господарський суд м. Києва визнав незаконним переведення громади Свято-Іллінського храму села Клинове Хмельницької області в організацію Епіфанія Думенка.

11 березня 2020 року Кам'янець-Подільська єпархія Української Православної Церкви виграла апеляцію в судовому розгляді у справі незаконного переведення православної громади в ПЦУ села Клинове, повідомляє кореспондент СПЖ.

2 лютого 2019 настоятель громади протоієрей Стефан Ковальчук ініціював процедуру переходу громади в ПЦУ і вже через шість днів в селі пройшли загальні збори без дотримання статутної регламентації. Їх провели в будинку культури під патріотичні гасла приїхавших з районного центру свободівців: ті були одягнені у військову форму, хоча ніякого відношення до ВСУ не мали.

З 149 присутніх 147 осіб проголосували за перехід громади в ПЦУ, 11 березня документи подали на реєстрацію, а 22 квітня Хмельницька обласна адміністрація розпорядилася про реєстрацію статуту Свято-Іллінської громади ПЦУ.

Але прихильники структури Епіфанія Думенка не врахували, що починаючи з 2000-го року щомісяця в селі Клинове проводили загальний збір коштів на храм, під час якого ім'я кожного жертводавця вносили у список. До моменту незаконної перереєстрації громади в цьому списку перебувало 800 імен жителів села, з яких тільки 147 чоловік проголосували за перехід громади, що не є двома третями, необхідними для законної перереєстрації.

Тому Кам'янець-Подільське єпархіальне управління, представляючи інтереси церковної громади села Клинове, звернулося до суду. Понад півроку тривав судовий розгляд, і весь цей час віруючі молилися на церковному подвір'ї біля поклінного хреста або в каплиці на кладовищі.

20 січня 2020 року Господарський суд міста Києва визнав протизаконним рішення Хмельницької обласної адміністрації та скасував розпорядження про перереєстрацію.

У свою чергу прихильники ПЦУ подали апеляцію, але програли: 11, березня 2020 року Північний апеляційний господарський суд міста Києва відхилив апеляцію розкольників і залишив у силі рішення Господарського суду.

Тепер православна громада Клинового сподівається, що активісти ПЦУ виконають рішення суду, а протоієрей Стефан Ковальчук покається і повернеться в лоно Української Православної Церкви.

Читайте також:"У Кам'янці-Подільському горів житловий будинок".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так.
50,4%
Ні.
16,7%
Я не планував/ла їхати за кордон найближчим часом.
32,9%
#релігія #суд #церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...