• Головна
  • Чи світить вам життя за ґратами через порушення правил карантину?
14:34, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело

Чи світить вам життя за ґратами через порушення правил карантину?

Фото: "Радіо ТРЕК"

Фото: "Радіо ТРЕК"

Два хвилюючі питання у мережі: чи всю гречку я скупив та що робити ці три тижні, щоб не потрапити за ґрати?

Не вбивай, не кради.. і таке інше. Інформаційні ресурси "киплять" тезами про кримінальну відповідальність, про "адмінку" в умовах карантину. У людей паніка. А пояснень – 0. Але "Адвокат права" повідомляє наступне.

Що за кордоном?

Наприклад, у Словаччині поліція попереджає всіх громадян, які повертаються з найбільш постраждалих від коронавірусу країн, що вони мають перебувати у 14-денному карантині разом із членами їхніх сімей, з якими живуть разом. Ті, хто не буде виконувати вимог щодо карантину, можуть бути оштрафовані до 1650 євро. А проти тих, хто свідомо приховує такі факти, можуть навіть порушити кримінальну справу.

Що в Україні?

Законодавством встановлюється адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення санітарного законодавства.

Кримінальна відповідальність. Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, -карається штрафом до ста (до 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Суб'єкт злочину спеціальний. Ним можуть бути лише особи, до службових або професійних обов'язків яких входить виконання правил, встановлених з метою запобігання заразним захворюванням і боротьби з ними (працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, службові особи підприємств, установ та організацій тощо).

Також варто звернути увагу на статтю 137 КК України "Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей". Так само – спеціальний суб’єкт. Особа, на яку покладено професійні чи службові обов'язки щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх. Професійні обов'язки щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх виконують, наприклад, певні категорії працівників закладів вищої, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, лікувально-оздоровчих закладів для дітей, дитячих будинків, притулків і приймальників-розподільників для неповнолітніх, прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, деякі працівники підприємств у сфері туристичної діяльності тощо.

Дивно, як ще преса на диспозицію статті 113 КК України "Диверсія" не поклала око.

Адміністративна відповідальність. Стаття 42. Порушення санітарних норм.

Порушення санітарних норм - тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного (17 грн) до дванадцяти (204 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шести (102 грн) до двадцяти п'яти (425 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо примусового направлення осіб в обсервацію (або на карантин) у зв'язку з підозрою на коронавірус, то ці питання не врегульовані законодавством та існуючою практикою. Питання складне.

А от непокора прикордонникам і медикам, що працюють на контрольно-пропускних пунктах, і відмова пасажира від медичного огляду, можуть бути розцінені як порушення санітарного законодавства, за що передбачена адміністративна відповідальність.

Читайте також: "Чи потрібна кам'янчанам цензура в соціальних мережах?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порушення #карантин #відповідальність #адміністративна #кримінальна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Оперативна інформація про COVID-19 (коронавірус) на території міста Кам'янець-Подільський та Кам'янець-Подільського району. "3849.com.ua" працює для вашої безпеки.
Оголошення
live comments feed...