• Головна
  • Заступник Міністра освіти і науки України відвідав виші Кам'янця-Подільського
16:01, 19 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Заступник Міністра освіти і науки України відвідав виші Кам'янця-Подільського

Фото: Хмельницька ОДА

Фото: Хмельницька ОДА

18 лютого в приміщені облдержадміністрації заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний провів робочу зустріч з керівниками закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини.

У засіданні взяли участь перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш, керівництво департаменту освіти облдержадміністрації та директори коледжів і технікумів області. Повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

Під час зустрічі були обговорені питання про концепцію розподілу держфінансування закладів вищої освіти у 2020 році та Закону України "Про фахову передвищу освіту".

Заступник міністра наголосив присутнім, що прийдешня система фінансування базуватиметься на основі результатів діяльності навчального закладу, на певних індикаторах якості роботи. Це, наприклад, потрапляння вишу в рейтинги, кількість залучених коштів з бізнесу, активність у науковій діяльності тощо.

Ми будемо іти до єдиної системи фінансування, рівних умов освіти: управління, фінансування, регламент вступної кампанії, обсяг студентів, стипендії чи пільги, – повідомив Єгор Стадний. – Ми маємо створити умови, в яких кращі заклади освіти будуть вигравати. Ті хто працює на ринок праці, і чий випускник йде до роботодавця, тим не потрібно переживати. Адже їхні випускники будуть затребувані і працевлаштовані, – наголосив заступник міністра освіти і науки.

Окрім цього, заступник міністра освіти і науки приділив увагу стану передачі майна 2-х закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини в комунальну власність та питанням трансформації системи фінансування, зокрема наголосив на перспективності розвитку освіти для дорослих, як сфери, на яку треба неодмінно звертати увагу навчальним закладам для подальшого розвитку, оскільки для цього передбачатиметься державне фінансування.

У Кам’янці-Подільському він відвідав два виші – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та Подільський державний аграрно-технічний університет, де зустрівся зі студентами та викладачами та відповів на запитання щодо реформи системи управління та фінансування закладів вищої освіти, яка розпочалася з 1 січня 2020 року.

Коли набори здобувачів вищої освіти вдвічі менші, продовжувати працювати за цією ж системою просто неможливо. Ми ставимо за мету відійти від залежності від кількості і переходити до залежності від якості, – наголосив урядовець.

Під час спілкування з колективом ПДАТУ було обговорено, що чекає заклади фахової передвищої освіти, нові підходи у розподілі навчального навантаження, дуальну освіту, освіту дорослих тощо. Так, завдяки новій реформі Подільський державний аграрно-технічний університет отримав у 2020-му на 7 млн грн більше фінансування, ніж у 2019-му.

Читайте також: "Зарплати міністрів: завеликі чи замалі?".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #навчання #студенти #заступник МОН
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...