• Головна
  • Понад 40% кам'янчан почали дивитись російське телебачення
Голос міста!
13:57, 7 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Понад 40% кам'янчан почали дивитись російське телебачення

Голос міста!
Фото: "Телекритика"

Фото: "Телекритика"

В Україні закодували від вільного перегляду 23 телеканали. Сайт міста "3849 com.ua" провів опитування серед кам'янчан, яку саме альтернативу щодо ТБ громадяни знайдуть?

На сайті Кам'янця-Подільського "3849.com.ua" у розділі "Голос міста", 218 користувачів з 20 по 31 січня дали відповіді на питання "Після кодування українських телеканалів ви...".

42,7% опитуваних стверджують, що будуть дивитись інші телеканали, зокрема російські. Лише 11,5% у голосуванні вирішили все ж таки підключити офіційне (платне) телебачення. А ось 20,6% будуть шукати "обхідні" варіанти для розблокування. 16,1% опитаних почнуть використовувати Інтернет для перегляду українських телеканалів; 6,9% - не дивляться телевізор або ж не мають навіть його, тому дана тема для них незрозуміла, 2,3% використовують цифрофе телебачення Т2 сигнал якого не буде закодований.

Понад 40% кам'янчан почали дивитись російське телебачення, фото-1

28 січня 2020 року закодували телеканали, які належать до медіа-холдингу "1+1 Media", "StarLightMedia", "Медіа Група Україна" та "Inter Media Group". Це означає, що супутникове мовлення деяких телеканалів завершилось у відкритому доступі. Тому у тих, хто користувався безкоштовним супутниковим ТБ, зникла низка українських каналів.

Проте близько 40 регіональних, нішевих та низку інших телеканалів українці зможуть й надалі дивитися у відкритому доступі.

Які саме канали будуть закодовані

Заблокували рейтингові канали українського телебачення: "СТБ", "ICTV", "Новий канал", "М1", "М2", "Оце", "1+1", "2+2", "ТЕТ", "ПлюсПлюс", "УНІАН ТБ", "Бігуді", "Інтер", "НТН", "К1", "К2", "Мега", "Піксель", "Zoom", "Enter-фільм", "Україна", "НЛО TV", "Індиго TV".

Чому закодують телеканали

Українські телеканали купують за кордоном телевізійну продукцію, щоб ми могли переглядати фільми, серіали, спортивні трансляції тощо, і створюють власні продукти для ТБ і діджиталу.

Натомість вони повинні гарантувати власникам контенту, що трансляція їхнього продукту буде відбуватися лише на визначеній території.

До того ж за рахунок локального телебачення наша країна може значно підвищити свій імідж.

На жаль, через відкритий доступ до перегляду, контент не захищений від піратства. А це означає, що власники телеканалів ризикують отримати штраф.

Тому, щоб вберегтися від піратства та підняти українське телебачення на рівень зарубіжного, відбудеться кодування телеканалів.

Телебачення буде доступне лише від офіційних постачальників послуг.

Кого торкнеться кодування

Телеканали будуть закодовані в абонентів супутникового телебачення.

Що робити власникам супутникового ТБ

Супутникову тарілку змінювати не потрібно. Необхідно придбати тюнер, який підтримує кодування VERIMATRIX, а також має маркування УТБ. Якщо у вас є старий тюнер, то прошити його новим програмним забезпеченням не можна.

Скільки коштує тюнер і де придбати?

Роздрібна ціна тюнера: 1099 гривень. Придбати його можна на сайтах електроніки, або взяти в оренду в оператора супутникового телебачення, яким ви користуєтесь (29 грн/міс).

Користування послугами обходитиметься від 49 грн на місяць.

Альтернативи супутниковому телебаченню

Важливо! Є й інші варіанти, які дозволять дивитися закодовані канали у відкритому доступі.

Кабельне телебачення

До вашого телевізора буде підключений кабель. Така модель не вимагає додаткового обладнання.

Інтернет-телебачення IPTV або ОТТ

Для останнього потрібен якісний Інтернет. У вас буде можливість самостійно обрати постачальника послуг, який підключить вас до сигналу.

Або ж обрати ще один варіант телебачення через інтернет – IPTV – що дає можливість придбати доступ до ТБ від свого провайдера.

Крім того, користувачам зазвичай пропонують пакет послуг "Інтернет + ТБ", а це вигідніше, ніж брати їх окремо.

Цифрове ефірне мовлення – Т2

Тут можна буде споглядати закодовані телеканали у відкритому доступі. Для цього необхідно мати ефірну антену, цифровий приймач Т2 чи сучасний телевізор з вбудованим приймачем.

Важливо перевірити, чи має цифрове покриття ваш регіон.

Якщо підсумувати вище сказане, можливо кодування й необхідна ініціативе, але чи доречно це у період війни - питання залишається відкритим. Адже як показує опитування понад 40% кам'янчан почнуть дивитись російські телеканали і така статистика не тільки в нашому місті, а й загально Україною.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському тренується олімпійський чемпіон з важкої атлетики".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТБ #тюнер #кодування телеканалів #опитування #Голос міста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...