Кам'янець-Подільська "Школа бойових мистецтв" потребує підтримки

Фото: Костянтин Агапов
Спорт рівних можливостей – це проєкт, який орієнтований на виховання спортивної молоді Кам’янеччини, без обмежень та перепон.
Для всіх не є секретом, що ситуація в якій перебувають спортсмени України бажає кращого, регулярне недофінансування, відсутність умов для тренувань, відсутність гідних премій та багато інших не менш важливих факторів. Не краща ситуація й у Кам’янці-Подільському, переважна більшість тренерів власним коштом, залученням спонсорів або сім’ї спортсменів беруть всі витрати на себе – виборюють перемоги на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівня.
Нагадаємо, що редакція сайту "3849.com.ua" розповідала про участь проекту "Спорт рівних можливостей" у Громадському бюджеті, спільними зусиллями небайдужих кам’янчан вдалось потрапити у 5-ку проєктів, які претендують на фінансування.
За умовами Громадського бюджету на реалізацію задумів містян виділяється 1 млн гривень, тобто спортивному проекту від Костянтина Агапова не вистачило зовсім трішки, щоб отримати кошти згідно цієї програми. "Спорт рівних можливостей" зайняв четверте місце, різниця у голосах між 3 та 4 місцями складає 0,4%, тобто 70 голосів.
Тренери "Школи бойових мистецтв" звертаються із проханням розглянути до фінансування проекту, який є дуже важливим для молодих спортсменів, які представляють своє місто, область, країну на Міжнародних змаганням. Нагадаємо, що у жовтні цього року Роман Головатюк став чемпіоном світу з кікбоксингу – вперше в історії не те, що міста, а й України.
Запорука успіху у професійних тренуванням з сучасним інвентарем. Команда тренерів власними та спонсорськими коштами уже зробили багато – створили сучасну школу бойових мистецтв, але для завершення початого не вистачає 200 тисяч гривень на закупку інвентарю, який дозволить розвивати спортивні навики у молодих спортсменів та вибороти для міста, України ще не одну нагороду.
Нагадаємо, що у "Школі бойових мистецтв" представлені: кікбоксинг, джиу-джитсу, ММА (змішані єдиноборства), бойове самбо. Школа створена на базі ММА club "Гуни" та бійцівського клубу "PRIDE", в якій працюють тренери - професіонали:
- Заслужений тренер України Лабатюк А.А.;
- Заслужений тренер України Нестеровський Ю.В.;
- Інтернаціональний чемпіон з ММА серед професіоналів Агапов К.М.;
- Тренера-викладачі: Лівіцкий А.Л., Винник Н.В., Єргешов Р.С.
Все, що закупиться, залишиться на балансі ДЮСШ №2. Це потрібно, як для розвитку кікбоксингу так і інших видів бойових мистецтв. Найближчим часом, планується, що кікбоксинг увійде в олімпійську програму, - зазначає Констянтин Агапов.
Заслужений тренер України Анатолій Лабатюк додає:
У 2024 році будуть Олімпійські ігри в США, кікбоксинг не буде включений у програму, він буде як показовий. Перед тим, як включити в програму Олімпійських ігор, завжди вводять показові виступи. Відповідно у 2028 кікбоксинг буде вже в олімпійській програмі.
Наші кікбоксери тренуються не маючи свого залу, 17 років я скидаюсь по орендованих приміщеннях. Результат, я місту даю, вперше для міста ДЮСШ №2 отримало заслуженого майстра спорту, заслуженого тренера України, трьох майстрів спорту міжнародного класу. Я не віддав нікого в ніякі інтернати, я їх треную досі. Ці всі спортсмени - це є кам'янчани. Вперше у школі була створеня група вищої професійної майстерності, за всю історію ДЮСШ.
Додає Анатолій Анатолійович:
Вперше в історії України, не міста навіть, ми отримали срібного призера Всесвітніх ігор та Чемпіона світу у суперважкій вазі. Результат колосальний, але ще б трішки підтримки.
Для розвитку бойогового мистецтва у Кам'янці-Подільському та достойної підготовки спортсменів міжнародного рівня команді тренерів потрібні кошти на закупку інвентаря. Зробивши вже стільки, можна й самостійно шукати кошти, залучаючи спонсорів та кошти батьків вихованців, але буде згаяно багато часу, який можна використати на тренування та боротьбу за міжнародні медалі.
Вертаємось до того, що у нас нема умов. Хлопці ось їздили на чемпіонат Європи в Туреччину. У нас не було умов підготуватись, ми займались на лінолеумі, ринга нема. Без цих умов не буде далі показника, є ще юніори, - додає Анатолій Лабатюк.
Нагадаємо, що проєкт "Спорт рівних можливостей" - це спортивний зал площею 200 кв. м, який необхідно обладнати сучасною системою вентиляції, душовими кабінками та роздягальнями, а також, спортивним інвентарем, тренажерами та екіпіровкою. Даний проєкт відповідає стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста в контексті загальнодержавних програм "Безпечний і доступний спорт дітям".
Сподіваємось, що на бюджетній сесії, спортивна еліта міста буде почута та кошти на завершення реалізації проєкту будуть виділені. Адже Україна, як ніколи, потребує популяризації на міжнародній арені.