• Головна
  • Чи приєднають Колибаївську ОТГ до Кам'янця-Подільського?
11:50, 4 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Чи приєднають Колибаївську ОТГ до Кам'янця-Подільського?

Фото: "ngp-ua.info"

Фото: "ngp-ua.info"

У проєкті змін плануються утворення на території області 58 об’єднаних територіальних громад, а не 62-х, як це передбачалось раніше.

На черговій пресконференції за участю голови адміністрації Дмитра Габінета та членів міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня Хмельницької області, був представлений новий проєкт перспективного плану Хмельницької області.

Найбільш суттєві зміни пропонується внести по Кам’янець-Подільському, Старокостянтинівському та Хмельницькому районах.

Чи приєднають Колибаївську ОТГ до Кам'янця-Подільського?, фото-1

Звертаючись до присутніх, голова адміністрації Дмитро Габінет наголосив, що при формуванні нового проєкту підхід до всіх територій був однаковий.

При остаточному формуванні перспективного плану ми хотіли визначити єдиний підхід до спірних моментів, які виникали, і спільною робочою групою такий підхід був знайдений, – зазначив він. – Звичайно, були деякі населені пункти, які чітко висловлювали свою позицію щодо приєднання до тих чи інших громад, а були і такі, що впродовж 4 років не долучилися до процесу децентралізації. Відповідно під час голосування це було відображено у рішенні робочої групи, і вже з врахуванням цих рішень був представлений сьогоднішній перспективний план.

Нововведення призвели до широго резонансу між населенням. Перше, хто відреагували, так це депутати Колибаївської об’єднаної територіальної громади щодо недопущення приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ.

26.11.2019 відбулось чергове засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Хмельниччини на якому Народним депутатом України Марчуком І.П. висловлено пропозицію щодо приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ. Ідею нардепа підтримала більшість робочої групи. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" одними із принципів добровільного об’єднання територіальних громад є принцип добровільності та економічної ефективності.

Разом з тим, при приєднанні Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ будуть порушені вказані принципи та основні принципи місцевого самоврядування, визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", так як виникає питання навіщо протягом чотирьох останніх років створювалась відповідна інфраструктура для надання якісних послуг населенню громади, витрачались мільйони гривень бюджетних коштів.

В зв’язку з викладеним, 28.11.2019 за ініціативою депутатів Колибаївської ОТГ, з урахуванням думки жителів громади, було скликано позачергову сесію сільської ради, на яку винесено питання звернення до керівників органів виконавчої влади щодо недопущення приєднання Колибаївської ОТГ до Кам’янець-Подільської міської ОТГ. В разі необхідності укрупнення громад депутати (100%) та більшість жителів Колибаївської ОТГ не заперечують щодо приєднання об’єднаної територіальної громади до Жванецької ОТГ.

Опісля у неділю, 1 грудня мешканці Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади перекривали дорогу на знак протесту проти приєднання до міста Кам’янець-Подільський.

На що мер міста Кам’янця-Подільского Михайло Сімашкевич у телефонному бліці журналістам НГП прокоментував наступним:

Група осіб, котрі перекривали дорогу, скоріше за все, хочуть бути самостійними і відмовляються об’єднувати з Жванцем та Кам’янцем-Подільським. Наскільки я розумію, область вирішила, що сільські ради Колибаївка, Довжок, Зіньківці, Кам’янка мають приєднатися до міста. Якщо останні три сільські ради не проти, то Колибаївка, яка відчула смак добровільного об’єднання і отримала суттєві кошти з держбюджету на ремонт доріг, звісно не погоджується. На мою думку, керівництво цієї ОТГ не до кінця прорахувало власні втрати за умови, якщо держава забере місцевий акциз з пального. За який фінансовий ресурс вони завершуватимуть будівництво дитячого садочку і приміщення поліції, коли не буде акцизного податку?

На сьогодні велика кількість мешканців Колибаївки, Довжку і Зіньківців, працюючи у нашому місті, залишають податок з доходів фізичних осіб. Якщо ж усі ці сільські ради приєднати до Кам’янця-Подільського, матимемо суттєву проблему. Адже міська влада буде змушена відповідати за стан каналізацій, доріг тощо на території згаданих сільрад. А це додаткове навантаження на міський бюджет, якого, навряд чи, вистачить.

Приблизно два роки тому Кам’янець-Подільський був зацікавлений в об’єднанні з Панівцями і Устям. Виготовили грантовий проєкт на 1 млн євро, направлений на розвиток зеленого туризму. Уявіть лише, наскільки змінилася б інфраструктура цих населених пунктів, якби вдалося реалізувати цей проєкт? Однак вони відмовилися.

Свого часу депутатський корпус міської ради сформував позицію стосовно добровільного об’єднання: якщо сільські території не хочуть іти до міста, то ми не повинні їх силоміць приєднувати. При цьому, для міста привабливими залишаються Довжок і Кам’янка, з якими нині зав’язане транспортне сполучення.

Читайте також:"Кам'янчани підняли питання про зупинку ліфтів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#отг #території #приєднання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...