• Головна
  • ТОП-5 змін бюджету-2020 або чого чекати містам від нового кошторису
15:16, 20 листопада 2019 р.
Надійне джерело

ТОП-5 змін бюджету-2020 або чого чекати містам від нового кошторису

Фото: "astromeridian.ru"

Фото: "astromeridian.ru"

Основні параметри кошторису: доходи - 1093,7 млрд грн, видатки 1180,1 млрд грн, дефіцит - 94,3 млрд грн.

В процесі підготовки бюджету до другого читання уряд уточнив макропрогноз на наступний рік, що дало можливість прийняти кошторис на більш актуальних цифрах. Цього року прийняття бюджету не супроводжувалося прийняттям масштабних змін до Податкового та Митного Кодексів. Депутати обмежились коригуванням Бюджетного Кодексу. Втім, без суперечок не обійшлося.

Галина Калачова, керівник проекту Budget Watchdog у VoxUkraine, визначила, навколо чого велися основні дискусії під час бюджетного процесу і чого чекати містам від кошторису на наступний рік.

  • Акциз з палива ще на рік залишиться містам. Темою для бюджетних баталій цього року стали стали 13,44% надходжень від акцизу з пального. За законом, з 2020 року 100% акцизу з пального мають надходити до дорожнього фонду. З наступного року уряд планував припинити його зарахування до бюджетів місцевого самоврядування. В останній момент - під час розгляду змін до бюджетного кодексу в сесійній залі - депутати не підтримали позицію уряду і залишили 13,44% місцевим бюджетам. Це призвело до виникнення діри в бюджеті у розмірі 7,7 млрд грн. В пошуку джерел її перекриття депутати не розподілили субвенцію на реконструкцію та ремонт доріг між бюджетами різних рівнів.
  • У міст з’явиться нове джерело доходу - рента від видобування бурштину. Депутати вирішили легалізувати видобування бурштину. Заплановані доходи від ренти на видобування сонячного каменю - 0,5 млрд грн. Між місцевими і центральним бюджетом рента розподілятиметься за принципом 30:70. При цьому ренту отримуватимуть бюджети не всіх міст, а лише тих, де ведеться видобування.
  • Субвенція на соціально-економічний розвиток територій збереглася. Вже другий рік поспіль уряд вносить в парламент бюджет без субвенції соцекономрозвитку. Потім, під час доопрацювання кошторису під тиском депутатів, вона з’являється. Запланований обсяг субвенції на наступний рік - 2 млрд грн.
  • Змінились підходи до підтримки аграріїв. Навколо видатків на держпідтримку агросектору з року в рік точаться гострі дискусії. Цей рік не став винятком. Орієнтуючись на перспективу земельної реформи уряд спершу планував виділити 4,4 млрд грн на компенсацію ставок за кредитами, взятими для купівлі паїв. Між першим і другим читанням депутати передумали. Вони замінили програму із земельного кредитування більш загальною програмою з підтримки с/г виробників. Сума запланованих видатків - 4 млрд грн.
  • Видатки на субсидії скоротились. Наступного року уряд планує витратити 47,6 млрд грн на виплату комунальних субсидій та пільг українцям, що на 10,4 млрд грн менше, аніж у 2019 році. З видатками на субсидії відбудеться ще одна метаморфоза.

У 2019 існувало три види видатків: субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій. Наступного року планується об’єднати усі три види видатків в один.

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Читайте також:"27-річчя святкував Кам’янецький центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кошторис #субсидія #макропрогноз #бюджет 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...