• Головна
  • У Кам'янці третій рік відбуваються реставраційні роботи на пам'ятках архітектури
15:30, 8 листопада 2019 р.

У Кам'янці третій рік відбуваються реставраційні роботи на пам'ятках архітектури

Фото: НІАЗ "Кам’янець"

Фото: НІАЗ "Кам’янець"

Особлива увага приділяється об’єктам, що потребують виконання протиаварійних робіт. Кошти на ремонт виділили з Державного бюджету.

В 2017 році таким об’єктом була визначена пам’ятка архітектури Гончарська башта, яка височить на тлі мальовничого каньйону р. Смотрич і є однією з візиток міста. Повернення первісної форми даху башти вимагало вирішення складних інженерних і конструктивних завдань. Демонтаж аварійного даху був проведений в стислі терміни.

Складну роботу проведено з повною заміною старих аварійних несущих конструкцій даху на нові: балки, крокви, лати, мауерлати, гонтове покриття, світловий ліхтар, критий конусним завершенням із металевим флюгером. В 2019 році було влаштовано залізобетонне монолітне перекриття, на якому встановлено 2 яруси дерев’яних галерей, з яких відвідувачі зможуть оглянути середньовічну систему оборони найбільшої башти в східній частині Кам’янця.

Проектно-кошторисна документація була розроблена Київським інститутом "УкрНДІпроектреставрація", а роботи виконували фахівці приватного підприємства "Гермес-С". Повідомляє прес-служба Кам'янець-Подільської міської ради.

Аналогічні роботи з ліквідації аварійного стану даху були виконані в 2018 році на Ковальській башті №3 Комплексу оборонних споруд Польської брами. Було влаштовано новий дах з гонтовим дерев’яним покриттям. Гонтини – дошки, колені сокирою, стругані вісним ножем і оброблені у спеціальному розчині, виготовлені згідно зі стародавніми технологіями в столярному цеху МПП "Гермес-С". Цього року продовжено відповідні роботи на Ковальській башті. Фахівці встановили блискавкозахист та виконали вогнезахист дерев’яних конструкцій даху башти. Тепер відвідувачі та жителі міста мають можливість побачити відреставровану башту, яка виконувала дозорно-сторожову функцію в системі оборонно-гідротехнічного комплексу Польської брами.

У 2018 році Київський інститут "УкрНДІпроектреставрація" виготовив проектно-кошторисну документацію для виконання протиаварійних реставраційно-ремонтних робіт на Мурах складової комплексу оборонних споруд Руської брами, охопивши при цьому весь спектр реставраційних заходів від консервації і трасування фундаментів до реставрації поруйнованих бійниць та стрільниць. Спеціалісти МПП "Гермес-С" виконали ці роботи майстерно і в результаті було відроджено втрачені візуальні зв’язки колись існуючих фортифікаційних споруд гідротехнічної оборонної системи Руської брами. Відновлені бійниці для гармат і гаківниць будуть надалі "розкривати" унікальну оборонну систему в каньйоні р. Смотрич та можуть стати зручним майданчиком для проведення історичних реконструкцій середньовічних битв.

Цього року продовжувалося виконання робіт з поточного ремонту пам’яток архітектури - Міських мурів на вул.Старопоштовий узвіз та на вул.Успенській, ремонту стін Вірменського бастіону, протиаварійних робіт контрфорсу Прибережної башти Комплексу Руської брами.За рахунок коштів субвенції з міського бюджету виконуються роботи з поточного ремонту фасадів Петропавлівської церкви та роботи з благоустрою прилеглої території, які здійснюються власними силами та за кошти релігійних громад.

Виконані роботи забезпечать збереження пам’яток архітектури і можуть покращити туристичну привабливість Старого міста.

Читайте також:"Команда із Кам'янця отримала призове місце у новому сезоні змагань ліги КВК".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реставрація #архітектура #держбюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...