• Головна
  • Чи потрібно вводити санкції за фіктивні шлюби в Україні?
13:51, 7 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Чи потрібно вводити санкції за фіктивні шлюби в Україні?

Фото: "ForumDaily"

Фото: "ForumDaily"

Редакція сайту "3849.com.ua" поцікавилася думкою серед кам'янчан - чи варто вводити санкції проти фіктивних шлюбів?

Думки кам'янчан розділилися: 55,8% вважають за доцільним ввести санкції для квазі-подружжя, а 44,2% проголосували негативно щодо можливих нововведень.

Чи потрібно вводити санкції за фіктивні шлюби в Україні?, фото-1

Фіктивні шлюби вважається у буденності як шахрайство. Адже факт укладання союзу між чоловіком і жінкою не для створення сім'ї, а для досягнегнення своїх меркантильних, зазвичай, цілей.

Наприклад досить поширеною є ситуація, коли фіктивний шлюб укладається із іноземцями, де мета полягає у отриманні віз в іноземних державах. Або для отримання громадянства, часто з американцями, німцями, французами.

Ще є прибічники комерційного шлюбу або фіктивний шлюб за гроші - для досягнення конкретної мети.

Також не гидують фіктивним шлюбом з розрахунком отримати конкретну роботу, умовно кажучи - діловий шлюб.

Колись були поширеними шлюби для отримання житла з військовими.

Сьогодні фіктивні шлюби сприймається на рівні бізнесу. До того ж, з кожним днем кількість бажаючих виїхати за кордон - збільшується. У пошуках кращої долі українці шукають будь-яку можливість стати громадянами ЄС або США. Фіктивні шлюби є реальним шансом отримати громадянство цих держав.

Українське законодавство для перевірки шлюб на фіктивність можуть через судовий порядок. Але вірогідність дізнатись правду є мінімальною, тому що ніякі перевірки на щирість намірів подружжя в нашій країні не передбачені.

В Україні за укладення фіктивного шлюбу не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності. Одне з двох, або фіктивний шлюб за рішенням суду визнається недійсним, або при зникненні обставин, які б вказували на небажання людей створювати сім'ю - фіктивний шлюб стає повноцінним.

Але якщо все ж таки вдалося встановити фіктивність відносин, то квазі-подружжя нестиме покарання.

Покарання за фіктивні шлюби існують, але як вже говорилося раніше не в Україні, а в країнах ЄС або в США. І при всьому, «докази любові» повинні бути ґрунтовними і переконливими.

У США за фіктивний шлюб карають позбавленням волі до п'яти років і штрафом в розмірі 250 000 доларів. Збір доказів шлюбного обману в цій країні здійснюється куди надійніше, ніж в Україні, так наприклад гніздечко «шлюбної пари» перевіряючі служби можуть відвідати навіть вночі, в той час, коли чоловік і жінка точно повинні бути разом. І простежують буквально все: чи сплять подружжя в одному ліжку, чи ведуть спільний побут і т.д.

У Німеччині за фіктивний шлюб передбачено покарання у виді кримінальної відповідальності до 3 років позбавлення волі або штраф.

А в Нідерландах отримати громадянство не так вже й просто, його можна отримати тільки після 10 років спільного проживання.

 У Бельгії передбачено 2 роки ув'язнення в місцях позбавлення волі, якщо буде встановлено, що метою шлюбу було отримання громадянства, а не створення сім'ї.

У наших найближчих сусідів в Білорусі, також як і в США, передбачені різні перевірки. А покарання: анулювання шлюбу і дозволів на постійне проживання.

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському отримає квартиру дитина-сирота".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фіктивний шлюб #іноземці #покарання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...