• Головна
  • Контроль за станом води у басейнах Кам'янця-Подільського покладений на адміністрацію самих закладів
11:30, 17 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Контроль за станом води у басейнах Кам'янця-Подільського покладений на адміністрацію самих закладів

Фото ілюстративне, "ye.ua"

Фото ілюстративне, "ye.ua"

Відвідування фізкультурно-оздоровчих, спортивно-розважальних закладів, аквапарків, фітнес-центрів з плавальними басейнами за останні роки набуло неабиякої популярності. Такі заклади відвідують організовано групами, класами, тут організовується сімейне дозвілля.

Нерідко діти довго "випрошують" у батьків такий бонус в якості подарунка задовго до якоїсь святкової події (особливо, якщо місцевість проживання істотно віддалена від розважального закладу). І не дивно, адже це – корисно і водночас цікаво, підчас, навіть екзотично. Повідомляє лікар з гігієни дітей та підлітківКам’янець-Подільського міськміжрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Н. Канарчук.

Водні процедури, плавання благотворно впливають на здоров’я людського організму (зміцнюють кістково-м'язеву, серцево-судинну, нервову системи, виправляють порушення постави), відновлюють фізичні сили, допомагають зняти значне психоемоційне напруження у мешканців великих міст, дають відсвіження і позитивний заряд на весь день. Але досягти вищезазначеного ефекту, поліпшити самопочуття, отримати бадьорість та гарний настрій можна лише за умови, коли вода в басейні буде чистою та "здоровою", а отже, безпечною в санітарно-хімічному, токсикологічному та епідемічному відношенні, повітря не буде насичене шкідливими компонентами (що утворюються внаслідок знезараження води), коли в цілому в закладі витримуватиметься санітарно-протиепідемічний режим.

Якість та безпечність води, що використовується для наповнення та поповнення чаші басейну (незалежно від системи водообміну) повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". Цим документом регламентуються показники епідемічної безпеки води, санітарно-хімічні показники її безпечності та якості (а саме, органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні).

До 2012 року періодичний контроль за показниками якості та безпечності води закритих плавальних басейнів, басейнів в дитячих дошкільних установах, школах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку здійснювався органами санітарно-епідеміологічної служби (в народі – санстанцією). Контролювався також режим експлуатації басейнів. Щомісячно або ж щоквартально досліджувались проби води, змиви з робочих поверхонь приміщень басейнів. Після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби такий контроль покладено виключно на адміністрацію самих закладів та відомства, від добропорядності та добросовісності чиїх працівників залежить здоров’я всіх відвідувачів та особливо вразливих відвідувачів – дітей.

Виробничий лабораторний контроль має здійснюватись спеціально навченим персоналом у виробничій лабораторії басейну або ж, в разі її відсутності, повинні укладатися угоди на дослідження в лабораторіях, що мають відповідні дозволи. До прикладу, адміністрація ТзОВ "СПОРТ-ПЛЕЙС", що в Кам’янці-Подільському, з початку роботи уклала таку угоду з Кам’янець-Подільським міськміжрайонним відділом ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України", відповідно до якої щомісячно досліджуються зразки води з басейнів для дорослих відвідувачів та дітей на показники епідемічної безпеки, санітарно-хімічні показники безпечності та якості, досліджуються змиви з інвентаря басейнів, з іграшок дитячої кімнати, з робочих поверхонь основних та допоміжних приміщень.

Дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в закладах з плавальними басейнами, належний систематичний контроль безпечності та якості води, предметів довкілля є запорукою здоров’я відвідувачів.

Нагадаємо, що раніше "3849.com.ua" повідомляв про отруєння хлором у хмельницькому аквапарку "7 Океан".

Читайте також:"Кам’янчанка Лілія Сорокіна на шляху до перемоги"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я ціную життя і поважаю водіїв
52,1%
Іноді порушую, коли автівок не видно
45,4%
Ні, в сорочці народився(лася)
2,5%
#басейни #вода #лабораторія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...