У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз"

Фото: Центр розмінування
Фото: Центр розмінування

Вчора, 10 жовтня, у Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України завершився курс підготовки фахівців за спеціальністю "Водолаз ІІІ класу".

Двадцятьом слухачам, які впродовж шести тижнів проходили теоретичну і практичну підготовку, після успішного складання іспитів було присвоєно кваліфікацію "Водолаз" та урочисто вручено свідоцтва державного зразка та особисті книжки водолаза.

Це вже не перший випуск фахівців-водолазів, який проходить на базі Центру розмінування, - розповідає начальник Центру полковник Володимир Родіков. - З 2013 року до сьогодні навчання за даним напрямком у нас пройшло близько 300 чоловік. Для якісної підготовки водолазів у Центрі розмінування створені всі необхідні умови, зокрема маємо чудовий водолазний комплекс з сучасними класами та спеціальним озером, що дозволяє проводити водолазні спуски та імітувати в реальних умовах позаштатні ситуації, які можуть виникнути з водолазом під час інженерно-технічних та аварійно-рятувальних робіт.

Окрім того, до послуг майбутніх водолазів є найсучасніша навчально-матеріальна база і найголовніше - висококваліфіковані інструктори з багатим професійним і бойовим досвідом.

Як правило, перші тижні курсу ми присвячуємо теоретичній підготовці, – каже командир загону водолазної підготовки підполковник Іван Коваль. - Ця фаза підготовки передбачає опанування військовослужбовцями знань з організації водолазних спусків, вивчення типового сучасного водолазного спорядження та засобів забезпечення, яке перебуває на озброєнні у військових частинах. Слухачі навчаються правилам зберігання, перевірки, підготовки, виявлення та усунення можливих несправностей водолазного спорядження. Вивчають способи виконання типових водолазних робіт, фізичні та фізіологічні особливості водолазних спусків, техніку безпеки під час виконання водолазних робіт та способи надання допомоги водолазам в аварійних ситуаціях.

Начальник відділення водолазної підготовки загону водолазної підготовки Центру капітан Володимир Гуска підкреслив, що лише успішно складений іспит із теорії стає для слухача допуском до наступної фази підготовки - практичних водолазних спусків.

Занурення під воду проводимо як на озері Центру, так і на різних ділянках річки Дністер, у будь-яку пору року, вдень і вночі. Це дозволяє слухачам набувати необхідної фізичної та психологічної витривалості, а також функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем, стійкості до перепадів температури, - наголосив Володимир Гуска.

Таким чином, інтенсивність і якість навчального процесу в Центрі розмінування дозволяє готувати професійних водолазних фахівців, які спроможні виконувати складні завдання під водою.

У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-1, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-2, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-3, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-4, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-5, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-6, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-7, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-8, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-9, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-10, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-11, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-12, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-13, Фото: Центр розмінування У Кам'янці-Подільському 20-тьом слухачам присвоєно кваліфікацію "Водолаз", фото-14, Фото: Центр розмінування

Довідково: за підсумками здачі випускних іспитів кращим слухачем курсу став капітан Олександр Резуненко.

Читайте також:"У Кам'янці-Подільському завершився Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму"

водолази Центр розмінуваня навчання випуск
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
70 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073