• Головна
  • У міст знову хочуть забрати пайову участь - скільки втратять громади Хмельниччини?
12:25, 16 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У міст знову хочуть забрати пайову участь - скільки втратять громади Хмельниччини?

Фото: "mukachevo-rada.gov.ua"

Фото: "mukachevo-rada.gov.ua"

Парламент хоче скасувати пайову участь  - Асоціація міст України закликає не позбавляти громади важливого джерела доходів.

Якщо відповідний законопроєкт буде прийнято у другому читанні, міста Хмельниччини втратять значні кошти.

До прикладу, Кам’янець-Подільський може втратити більш як 2,7 млн грн, а Славута – понад 1,6 млн грн (на основі даних надходжень цього внеску до міського бюджету за 2018 рік). Голова Асоціації міст України Віталій Кличко у листі до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова та народних депутатів України закликав не приймати поспішного рішення щодо скасування пайової участі.

Йдеться про прийнятий у першому читанні проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" (№1059 від 29.08.2019 р.), яким, зокрема, передбачається скасування пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту.

АМУ наголошує, що пайова участь складає значну частку надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів. Так у 2018 році місцеві бюджети отримали близько 1,6 млрд грн. А зазначеним законопроєктом всупереч частині третій статті 142 Конституції України компенсації втрат місцевих бюджетів не передбачається.

Таким чином, скасування пайової участі розбалансує місцеві бюджети, заблокує завершення розпочатих проєктів і не дозволить почати нові, адже видатки з бюджетів розвитку це:

  • капітальні видатки на будівництво, ремонт та реконструкцію дитячих садків, шкіл, лікарень, об'єктів водопостачання, водовідведення, дорожнього господарства, комунального транспорту тощо;
  • розроблення містобудівної документації.

Якщо буде відмінена пайова участь місцеве самоврядування втратить важливе джерело коштів на розбудову та удосконалення інфраструктури. І це при тому, що громади постійно відчувають дефіцит ресурсів на економічний та соціальний розвиток.

АМУ пропонує під час розгляду законопроєкту №1059 у другому читанні виключити зміни, які стосуються пайової участі (пункт 13, 15, підпункти 2, 3 пункту 16 розділу І законопроєкту).

Читайте також:"Школярі міста змагались у грі-конкурсі "Що я знаю про здоровий спосіб життя?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пайова участь #влада #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...