• Головна
  • Бургери, нагетси, "Паелья": зміни у шкільному меню Кам'янця-Подільського
09:59, 21 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Бургери, нагетси, "Паелья": зміни у шкільному меню Кам'янця-Подільського

Фото ілюстративне: мережа Інтернет

Фото ілюстративне: мережа Інтернет

Громадська організація "Батьківська Рада Кам'янця-Подільського" ще у минулому році почала активно працювати у напрямку змін у шкільного харчування.

Тема шкільного харчування актуальна не тільки для Кам’янця-Подільського, а й для усієї України, кухарі працюють зі затвердженими та розробленими стравами ще часі СРСР, а якщо конкретніше востаннє шкільне меню переглядалось у 1957 році.

Хтось скаже, що це віяння сучасності і що меню в школах нормальне, але якщо поглянути крізь призму здоров'я, то виявиться, що у раціоні школярів багато мучних страв, мінімум свіжих овочів та фруктів. А ось, що стосується сучасних віянь, то це напевно естетика. Так, дійсно сучасні діти хочуть споживати їжу, яка приваблює зовнішнім виглядом. В результаті ми зараз маємо статистику, що в шкільних їдальнях харчується тільки 29% дітей, повідомляє видання "Foodandmood".

Багато дискусій та наполегливої роботи, і, у 2018 році було затверджене нове меню від команди Євгена Клопотенка – переможця п’ятого сезону шоу "МастерШеф".

У травні цього року колишня очільниця Кам'янець-Подільського управління освіти і науки Світлана Старченко запевняла активістів ГО "Батьківська Рада Кам'янця-Подільського", що зміни будуть у новому навчальному році.

Перед початком 2019-2020 навчальнго року голова ГО "Батьківська Рада Кам’янця-Подільського" Наталія Секридова відправила інформаційний запит у міську раду щодо отримання інформації з організації харчування у навчальних закладах міста.

Сьогодні наша організація "Батьківська Рада Кам'янця-Подільського" отримала відповідь міської ради на наш інформаційний запит. Беззаперечно, що безпека і харчування наших дітей є завжди пріоритетними для нас. Отож, в переддні нового навчального року нам було необхідно знати, які зміни чекають наших дітей в цих питаннях, зазначає голова ГО Наталія Секридова.

Харчування учнів в закладах середньої освіти в 2019 році здійснюється відповідно міської Програми "Харчування дітей" на 2019 рік, затвердженої рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради від 04.12.2018 №16/64. Програмою передбачено одноразове безкоштовне харчування (сніданки) вартість 13 грн усіх учнів 1-4 класів, за виключенням пільгових категорій. Безкоштовними обідами вартістю 17 грн, згідно поданих документів забезпечуються такі пільгові категорії дітей:

  • діти, тимчасово переселені із зони АТО, ООС (Донецька та Луганська область) та тимчасово окупавоної території Автономної Республіки Крим, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти, чиї батьки загинули або отримали поранення під час участі в АТО, ООС які навчаються в закладах середньої освіти;
  • діти громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які навчаються в закладах загальної середньої освіти;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування в закладах загальної середньої освіти;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах.

Варто сказати, що щодо харчування дітей в навчальних закладах нашого міста було чимало обговорень, гарячих суперечок, обговорень, як на рівні батьків з батьками, батьків з постачальниками продуктів, так, і батьків з керівництвом управління освіти. І не соромно подякувати С.В. Старченко за терпіння, розуміння, за часто нетерплячих й гарячих батьків. Але, як кажуть, недаремно зерно мололося - мука є! І це - хороша новина: уже в цьому році запроваджуються рецепти Євгена Клопотенка у шкільних їдальнях, - додає Наталія Секридова.

В процесі підготовки до 2019-2020 н.р. у примірні двотижневі меню для харчування учнів організаторами харчування включено страви зі збірника рецептур Євгена Клопотенка (нагенси курячі, стіки курячі, бургер із відбивною, рис "Паелья", салат із капусти з соняшниковим насінням та ін.), які погоджуються місцевою Держпромспоживслужбою.

Випробування нових технологій приготування та включення сучасних страв у меню проводитиметься й надалі, запевнив заступник міського голови Григорій Горшунов у відповіді на інформаційний запит.

Також, для покращення матеріально-технічної бази харчоблоків управлінням освіти і науки Кам'янець-Подільської міської ради розроблено програму "На закупівлю обладнання для харчоблоків закладів загальної середньої освіти" та буде включено в перелік програм якіпотребують фінансування у 2020 році.

Усі охочі можуть ознайомитись із рецептурним збірником для шкільних їдалень, в якому 110 страв - салати, перші страви, другі, десерти, соуси та напої можна на сайті "cultfood.info". Думаємо, мамам взбірник також стане у нагоді для урізноманітнення сімейного раціону.

Бургери, нагетси, "Паелья": зміни у шкільному меню Кам'янця-Подільського, фото-5
Бургери, нагетси, "Паелья": зміни у шкільному меню Кам'янця-Подільського, фото-6

Читайте також:"Детальна програма святкування День незалежності України у Кам'янці-Подільському"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шкільне харчування #Євген Клопотенко #меню #страви #освіта #школи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...