• Головна
  • У Хмельницькому обговорили тему енергоефективності регіону
13:28, 26 липня 2019 р.
Надійне джерело

У Хмельницькому обговорили тему енергоефективності регіону

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

25 липня 2019 року відбувся Форум на тему "Енергоефективність - запорука енергетичної незалежності, креативні ідеї та фахові рішення", організований Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області спільно з Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою обласною державною адміністрацією.

Учасників засідання вступним словом привітали Михайло Загородний, голова Хмельницької обласної ради, та Володимир Кальніченко, тимчасово виконуючий обов’язки голови Хмельницької обласної державної адміністрації.

Під час засідання йшлося про поточний стан, програми, проекти та досвід інших країн у заходах з енергозбереження. 

Про впровадження заходів енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик та про місцеві програми підтримки з енергомодернізації багатоквартирних будинків проінформували Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності, та Юрій Лягутко, регіональний консультант Проекту IFC "Енергоефективність в Україні". 

Ірина Гудзь, консультант проекту GIZ "Реформи у сфері енергоефективності в Україні", виступила з оглядом проектів.

Досвідом Північної Екологічної Фінансової Корпорації поділилась Ірина Федоренко, інвестиційний радник представництва НЕФКО в Україні.

Про Програму ЄБРР IQenergy - стимулювання інвестицій у підвищення енергоефективності житла українців розповів Володимир Шимкін, заступник директора програми IQenergy Європейського банку реконструкції та розвитку. 

Практичним аспектам кредитування муніципалітетів та комунальних підприємств та ролі об’єднань співвласників будинків присвятили свої виступи Наталія Пугач, начальник управління малого та середнього бізнесу Хмельницької обласної дирекції АБ "УКРГАЗБАНК", та В’ячеслав Третяк, регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку.

Іван Лисий, технічний консультант ТОВ "ЛІВ-ЕНЕРГО" висвітлив основні прийнятні кроки реалізації енергозберігаючого проекту, енергетичний аудит та енергетичний сертифікат – як запоруку для впровадження проекту. 

Надзвичайно важливо, щоб представлені нашими міжнародними партнерами під час форуму програми та можливості, які підтримують енергоефективні проекти, були реалізовані на території області. Адже для регіону, за оцінками експертів, це можливість заощадити близько 30-40% споживання енергоресурсів, а це більше 1 млрд. грн на рік, - підсумував захід директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш.

Читайте також: "Кам'янець-Подільська прокуратура попередила незаконну розтрату коштів Новоушицькою лікарнею"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергоефективність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...