Новини компаній
15:00, 22 липня 2019 р.
Готуємо смачний бесквітний торт в домашніх умовах: 10 секретів приготування
Новини компаній
Котра із господинь не знає як спекти бесквіт? Таких, мабуть не знайти, адже це один із найпростіших видів випічки. Саме із рецепту бесквіту починає експерименти на кухонному поприщі кожен кулінар. Проте якщо знати деякі секрети та мати певні навички, Ваш бесквіт вийде дуже смачним та справді неперевершеним.
Не дивлячись на те, що рецепт бесквітного тіста вважається класичним, через певну притаманну йому «примхливість», його не всім до снаги ідеально приготувати з першого разу. Хоча, як відомо, найсмачніші тістечка, рулети і торти виходять саме на основі бесквітного тіста.
Не такий «страшний» бесквіт, як дехто собі уявляє
Якщо говорити по-правді, то варто відзначити, що випікання бесквіту – процес не настільки складний, як багато хто собі може уявити. Проте і тут існують деякі кулінарні хитрощі та нюанси. Тому якщо дійсно хочете отримати ідеальне бесквітне тісто – радимо ознайомитися та врахувати кожен із них. Для тих, хто полюбляє готувати за новими і достатньо простими рецептами, а також не відмовиться від цікавих порад і корисних лайф-хаків, радимо відвідати «Блог компанії метро», перейшовши за посиланням https://blog.metro.ua/.
Ну що ж, розпочнемо! В наш час господині випікають багатошарові бесквітні торти не лише на особливі випадки, дні народження, ювілеї тощо. Багато хто полюбляє вдихати його аромати та смакувати свіжу випічку на сніданок. Багато хто дізнається перевірені роками рецепти від своїх мам та бабусь, які щедро ними діляться, інша ж частина довіряє мережі інтернет. Для початку можна спробувати спекти торт за експериментальним рецептом, а уже потім можна використовувати один із тих, котрі сподобалися.
Базовий рецепт приготування виглядає наступним чином:
завчасно розділені білки та жовтки потрібно збити із цукром та сіллю;
отриману суміш змішати у блендері;
додати борошно та замісити тісто потрібної консистенції;
заздалегідь розігріти до 200 С духовку та випікати тісто протягом ¼ години.
Пропонуємо Вашій увазі 10 нескладних правил, дотримуючись які Ви гарантовано отримаєте не тільки смачний, але і пишний бесквіт.
1. Температура посуду та інгредієнтів
Для того аби отримати дійсно смачний бесквіт – дотримуйтеся правильного температурного режиму інгредієнтів, котрі входять до рецепту приготування. Дуже важливо переконатися, що вони мають однакову температуру. До речі, посуду це правило теж стосується. Тобто якщо Ви берете усі інгредієнти із холодильника – потурбуйтесь про те, щоб посуд у якому будете змішувати складники був такої ж температури.
2. Борошно: ґатунок та клейковина
Для ідеального бісквіту потрібно надавати перевагу борошну вищого ґатунку з високою клейковиною. Пам'ятайте, що перед тим як приступати до процесу приготування, потрібно просіяти борошно, а також крохмаль і какао-порошок (якщо вони є у Вашому рецепті).
3. Білки окремо від жовтків
Як і для будь-якого іншого смаколика, приготування бесквіту потребує наявності яєць. Обов'язкова умова – дуже ретельно відділити білки від жовтків. Чому ретельно? Якщо хочете щоб збиті білки були якомога пишніші – у них не повинно бути анітрохи жовтків, також доречно охолодити їх. Посуд у якому плануєте збивати білки має бути чистим, знежиреним та сухим. Якщо ігнорувати ці рекомендації – про ідеально збиті пишні білки можна забути.
Не забувайте – ці та багато інших цікавинок можна знайти у «BlogMetro» за посиланням https://blog.metro.ua/.
4. Послідовність теж має значення!
Саме так, послідовність інгредієнтів для вдалого бесквіта вкрай важлива і не варто проходити повз цього правила. Послідовність – запорука ідеально пишного бесквіту. Для початку в миску кладуть жовтки, потім поступово (буквально по ложці) додають половину потрібного цукру та ванільний порошок. Усе це потрібно ретельно розтирати за допомогою вінчика або ж міксера. Спочатку а низьких обертах, а потім на великих. Після цього настає черга білків. Їх потрібно збивати до стійкої, пишної та густої піни із поступовим додаванням цукру, що залишився. Якщо білки збиті правильно то вони не витікатимуть із тарілки навіть якщо її перевернути вверх дном.
Слідкуйте за тим, щоб цукор повністю розчинився – важлива умова! Наступний етап – додавання частини збитих білків до жовтків, робіть це якомога акуратніше. Густоту та якість збивання оцінюють за допомогою ложки борошна. Тобто якщо борошно не провалюється на дно, а лежить на поверхні гіркою – Ви впоралися добре. Далі черга за борошном. Його теж варто додавати частинами, вимішуйте обережно. Потім додайте решту збитих білків.
5. Перемішуємо правильно
Правильне перемішування вважається дуже важливим для ідеального бесквіту. Тобто перемішуйте строго в одному напрямку, робіть це енергійно проте не дуже швидко, ложкою або лопаткою. Не варто перемішувати надто довго, щоб не зруйнувати бульбашки, котрі відповідають за пишність.
6. Форма має значення
Не забувайте змащувати форму для випікання маслом чи маргарином та злегка притрушувати борошном. Пам'ятайте! Не змащуються лише краї форми. Дехто встеляє дно форми пергаментом і для кращого відділення готового бесквіту від паперу теж змащують його жиром. Для рівного розподілення тіста по формі – покрутіть її зі сторони в сторону, або ж дуже обережно розрівняйте поверхню за допомогою лопатки.
7. Увага! Духовка на обрії!
Заздалегідь розігрійте до 180-200 С духовку. Перші 20-25 хвилин після початку випікання не варто відкривати дверцята духовки, адже такими діями ви ризикуєте спровокувати «падіння» коржа. Весь процес приготування займає загалом 35 хвилин. Для тих, хто хоче якомога швидше дістати готовий смаколик із духовки – не спішіть. Нехай залишить всередині ще на хвилин 10. Лише після цього вийміть із духовки, а також дістаньте спечений корж із форми.
8. Будьте послідовні та акуратні
Зайва акуратність у цій справі ніколи не стане на заваді, а навіть навпаки – допоможе досягти успіху. Тому якщо бажаєте приготувати пишний та дуже смачний бесквіт – чітко слідуйте рецептурі і правилам приготування. Будьте у своїх діях виваженими, послідовними та обережними, особливо коли дістаєте уже готового коржа із форми. Не кваптеся щоби корж не втратив свою форму та пишність.
9. Хто сказав, що бесквітне тісто не полюбляє експериментів?
Хоча бесквіт все ж варто готувати за правилами, проте експериментувати ніхто і ніколи не забороняв. Тут справа як-то кажуть у натхненні: є – сміливо експериментуйте, а ні – краще дотримуйтеся класики. Головне щоб все було в міру. Наприклад, замість стандартного борошна можна використати мигдальну (горіхову) крихту, можна додавати трохи кориці, меленої гвоздики або меленого мускатного горіха. У будь-якому випадку ваш бесквіт матиме незвичний та оригінальний аромат.
10. Витримка лише на користь
Що це означає? Перш ніж приступати до приготування – витримайте спечений корж за кімнатної температури, загальний час становить близько 7-8 годин. Ця порада не лише допоможе так би мовити «нагуляти апетит», але і дозволить легше розрізати коржі, при цьому вони не будуть кришитися. Щоправда правило «витримки» не стосується випадку, коли Ви збираєтеся готувати рулет із тонких бесквітних коржів, адже їх потрібно змащувати і скручувати ще теплими.
Ну і 11-те так би мовити неофіційне правило – прикрашайте бесквітний торт чи будь-яку іншу випічку на основі бесквітного тіста на свій смак. Фантазуйте, творіть, не соромтеся готувати бесквітні десерти із натхненням та задоволенням, вірте у свої сили. Адже лише завдячуючи цьому приготування стане найсправжнісіньким творчим процесом та в результаті увінчається солодким, смачним і таким ароматним успіхом у вигляді улюбленого десерту!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:14
3 грудня
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...