10:43, 15 липня 2019 р.
Надійне джерело
Правозахисники розповіли як судилися військовослужбовці за останні 4 роки
Військовослужбовцям варто звертатися в суди, боротися за свої права, оскільки є чимало прикладів позитивних рішень.
За період війни, в окремих категоріях справ, сформувалась відносно стала судова практика захисту прав учасників бойових дій. З огляду на судову практику, побачивши вже допущені помилки, програшні стратегії, можна обрати правильний механізм захисту свого права і добитись швидшого виконання рішення суду.
Про це заявили правозахисники з громадської організації "Юридична Сотня" під час презентації звіту "Судові справи захисників" 9 липня 2019 року у "Veteran Hub", у Києві.
Варто починати боротися, адже ваша справа може стати в майбутньому одним з переконливих аргументів щодо прийняття змін у законодавство, - наголосила юристка ГО "Юридична Сотня" Христина Ковцун.
У даному звіті йдеться про судові справи за 2014-2018 роки позивачами у яких були військовослужбовці та ветерани. Юристи з ГО "Юридична Сотня" у ході роботи над звітом проаналізували близько однієї тисячі справ, з них обрали 70 найбільш корисних. Найбільш поширені справи потягом 2014-2018 років стосувалися: отримання статусу учасника бойових дій, отримання одноразової грошової допомоги, звільнення з військової служби за контрактами "до кінця особливого періоду", а також звільнення з військової служби у зв’язку зі станом здоров’я, сімейними обставинами та невідповідністю.
За цей період йдеться про понад 2065 справ щодо отримання статусу учасника бойових дій. Серед них є позитивні рішення, так і відмови у наданні статусу, - розповіла юристка ГО "Юридична Сотня" Марія Звягінцева.
Щодо прикладів позивитивної для військовослужбовців судової практики юристи розповіли про такі судові рішення.
Прикладом позитивного рішення суду є справа вдови загиблого військовослужбовця Тамари Коваленко, яка змогла відсудити виплату одноразової грошової допомоги у Міністерства оборони України. Чоловік пані Тамари помер від захворювання, яке отримав під час війни, та був звільнений через хворобу, тому помер будучи не в статусі військовослужбовця. Сьогодні рішення суду було виконано, ця справа зайняла у нас три роки, - розповіла адвокат-волонтер ГО "Юридична Сотня" Леся Кляровська.
Розповіла юристка ГО "Юридична Сотня" Христина Ковцун:
Важливим для родин військовослужбовців стало рішення Верховного Суду від 20 березня 2018 року №276/322/17, в якому зазначено, що у справах про виплату одноразової грошової допомоги членам сімей загиблого військовослужбовця суд може зобов’язати відповідний орган влади (в даному рішенні мова йде про Міністерства оборони України) нарахувати і виплатити таку допомогу. Раніше, суди зобов’язували органи державної влади повторно розглянути і прийняти рішення за результатами розгляду, обгрунтовуючи це невтручанням у "дискреційні повноваження". Це не завжди приводило до позитивного результату для родин військовослужбовців, оскільки їм повторно відмовляли.
Звіт опублікований на сайті ГО "Юридична Сотня", де всі охочі можуть з ним ознайомитися. Він буде корисним для адвокатів, юристів та правозахисників, які надають допомогу військовослужбовцям та їх родинам.
Завантажити звіт: https://legal100.org.ua/analytics/sudovi-spravi-zahisnikiv/
Читайте також:"Кому і на скільки підняли пенсію з 1 липня"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Кого б хотіли бачити у політиці?
проголосувало 148 відвідувачів
Нові обличчя.
20,9%
Кваліфікованих спеціалістів.
32,4%
Чесних людей.
46,6%
Останні новини
10:14
3 грудня
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
19:57
28 листопада
ТОП новини
Оголошення
15:23, 2 грудня
13:30, 1 грудня
22:23, 1 грудня
7
13:18, 1 грудня
1
11:48, 3 грудня
live comments feed...
Коментарі