• Головна
  • Кому і на скільки підняли пенсію з 1 липня
10:18, 15 липня 2019 р.
Надійне джерело

Кому і на скільки підняли пенсію з 1 липня

Фото: "Petropavlivka.city"

Фото: "Petropavlivka.city"

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму (з 1497 грн до 1564 грн) з 1 липня перерахували і пенсійні виплати.

Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління ПФУ в Хмельницькій області роз'яснено основні моменти зміни виплат.

- Яким категоріям пенсіонерів проведено перерахунок пенсій з 1 липня?

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено на 67 грн або 4,5% з 1497 грн до 1564 грн.

Із врахуванням зміни величини прожиткового мінімуму органами Пенсійного фонду перераховано мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплату за понаднормативний стаж, передбачену ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", крім пенсіонерів, які працюють; надбавки до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"; підвищення ветеранам війни, членам їх сімей та жертвам нацистських переслідувань відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань"; щомісячну державну адресну допомогу інвалідам війни та учасникам бойових дій; державну адресну допомогу на догляд інвалідам війни; надбавки на утриманців відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Крім цього, перерахована також надбавка до пенсії особам, які мають статус "Почесний донор України" та "Почесний донор СРСР". Розмір цієї надбавки збільшився на 8,30 грн або 4,5%.

Головним управлінням проведено перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму в автоматичному режимі для 350,7 тис. осіб (або 87% отримувачів пенсій). Розмір пенсійних виплат підвищено для 210,8 тис. пенсіонерів. Середній розмір підвищення – 46,13 грн, додаткова потреба в коштах склала 9,7 млн грн - 26 червня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №543 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

- Які зміни та для яких категорій пенсіонерів передбачено даною постановою?

Крім перерахунку пенсій, у зв’язку зі зміною величини прожиткового мінімуму головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено перерахунок пенсії і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня цього року №543. Відповідно до цієї постанови, перерахунку підлягають пенсійні виплати трьох категорій. Перша - це інваліди війни та прирівняні до них особи, друга - військовослужбовці, зокрема, військовозобов’язані, призвані на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і третя категорія – одержувачі, пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", при наявності страхового стажу понад 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, і в яких розмір пенсії менше 2000 грн незалежно від факту їх працевлаштування.

- Які саме зміни передбачено для інвалідів війни?

Відповідно до пункту 1 урядової постанови, збільшено пенсії для інвалідів війни та прирівняних до них осіб, щоб розмір їх щомісячної пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не був меншим:в інвалідів війни 1 групи - 650% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10166 грн – 1564*650%)в інвалідів війни 2 групи - 525% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (8211 грн – 1564*525%)в інвалідів війни 3 групи - 360% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (5630,40 грн – 1564*360%).

У разі, якщо розмір пенсійної виплати нижче зазначених величин, встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії.

Відповідно до даної норми, проведено перерахунок пенсій для 4,4 тис. інвалідів війни та прирівняних до них осіб. Підвищення отримали 4,1 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення – 2338,51 грн. Додаткова потреба в коштах для виплати пенсій цій категорії осіб склала 9,5 млн грн.

- Якій саме категорії учасників ліквідації проведено перерахунок пенсійних виплат відповідно до п. 2 постанови 543?

Пунктом 2 постанови 543 внесено зміни до абзацу першого пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". А саме - йдеться про військовослужбовців.

Зокрема, військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія з інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

У нашій області такий перерахунок проведено для 197 осіб зазначеної категорії, пенсії з інвалідності яких обраховані відповідно до ст.54, 57, 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи".

- Скільки ж в області пенсіонерів, які отримають доплату до 2000 тисяч, та які умови проведення перерахунку?

В області - 124,6 тис. пенсіонерів, яким встановлено доплату до 2000 грн, відповідно до п.3. постанови 543. Середній розмір підвищення пенсійних виплат цієї категорії становить 253,20 грн. За даною нормою проведено перерахунки пенсій для одержувачів (незалежно від факту працевлаштування), пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та в яких наявний страховий стаж понад 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, а розмір пенсійної виплати з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) станом на 1 липня 2019 року менше 2000 грн.

Розмір доплати таким особам з 1 липня 2019 року визначається як різниця між розміром пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) станом на 01 липня 2019 року та 2000 грн.

Розмір підвищення пенсії кожній особі визначається індивідуально.

Читайте також:"На Кам'янеччині поліцейська собака допомогла спіймати злодія"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Кого б хотіли бачити у політиці?
проголосувало 148 відвідувачів
Нові обличчя.
20,9%
Кваліфікованих спеціалістів.
32,4%
Чесних людей.
46,6%
#перерахунок пенсій #пенсійний фонд #прожитковий мінімум
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...