• Головна
  • Кам'янчани призери обласного етапу гри “Сокіл” (“Джура”) - 2019
14:16, 24 червня 2019 р.
Надійне джерело

Кам'янчани призери обласного етапу гри “Сокіл” (“Джура”) - 2019

Фото: Хмельницька ОДА

Фото: Хмельницька ОДА

З 15 по 19 червня у смт. Вовковинці Деражнянського району проходив обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

У цьому році до традиційних видів змагань та конкурсів Гри були добавлені нові: конкурс "Пластун" (з орієнтування та цілевказання), змагання "Саперна підготовка", козацька забава "Фізична підготовка". Ускладнився заліковий вид програми – змагання з "Надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого "Рятівник" (в т. ч. із зони обстрілу)", який складався з трьох турів: теоретичного, практичного та швидкісного, повідомялє Хмельницький обласний центрутуризму та краєзнавства учнівської молоді.

Учасники гри "Джура-2019" – 20 роїв з 6 районів, 8 ОТГ та 6 міст області – як і в минулому році таборувались на території Вовковинецької школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Урочисте відкриття гри відбулося 15 червня на Майдані Незалежності у місті Хмельницькому.

Програма гри складалася з 8 залікових та 4 обов’язкових видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування.

У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, козацькі забави, майстер-класи, збірки та вишколи роїв.

Вперше на грі рої були об’єднані у чоти – всього 6 (по 3-4 рої у кожній). За кожною чотою був закріплений виховник, основними завданнями яких було сприяти учасникам в їхньому самовихованні, особистому та груповому зростанні, допомозі в самоорганізації та самоврядуванні. За визнанням керівників та заступників керівників роїв виховники стали їхніми вагомими помічниками.

Як і в минулому році діяло дитяче самоврядування – в таборі були обрані похідний отаман, осавул і писар. На кожну добу обиралися чергові рої та хорунжі.

Всі змагання та конкурси були командні. Але у змаганнях "Стрільба", козацькій забаві "Фізична підготовка" та у конкурсі "Вивчення матеріальної частини автоматичної зброї (розбирання та складання АК-74)" визначалися особисті результати.

Найкращій особистий результат у "Стрільбі" зафіксували у Єлизавети Суліми (рій "Шахівські сердюки", м. Старокостянтинів) – вона стала переможницею, 2 місце посів Владислав Рижук (рій "Подільські орли", м. Славута), третій результат показали відразу шестеро учасників – Назар Кармазін (рій "Полонська сотня", Полонська ОТГ), Олександр Сушицький (рій "Подільські джури", м. Кам’янець-Подільський), Марина Жолобняк (рій "Сокіл", Ярмолинецький р-н) Андрій Шамрай (рій "Несамовиті орли", м. Шепетівка), Богдан Андрійчук (рій "Характерники", Красилівська ОТГ) та Анна Разім (рій "Вовковинецька Січ", Вовковинецька ОТГ). У командному заліку цих змагань найбільше балів набрали: рій "Сокіл" (Ярмолинецький р-н) – 297 балів, рій "Несамовиті орли" (м. Шепетівка) – 283 і рій "Шахівські сердюки" (м. Старокостянтинів) – 266 балів.

У козацькій забаві "Фізична підготовка" переможцем став Максим Голуб (рій "Сокіл", Ярмолинецький р-н), який за кількістю підтягувань і відтискань значно випередив інших, 2 місце – у Олега Білика (рій "Шахівські сердюки", м. Старокостянтинів), третє – у Артура Мовчана з рою "Скажені Вовкулаки" з Судилківської ОТГ.

У конкурсі "Розбирання та складання АК-74" найкращі результати показали Артур Ференс Мороз (рій "Нащадки козацької слави", Городоцька ОТГ) Максим Мороз та Назар Бондарук з рою "Подільські орли" м. Славути показали відповідно 2 і 3 результати.

Конкурс "Впоряд" проходить у вигляді демонстрації навичок зі стройової підготовки Найкраще із завданнями впорався рій "Подільські орли" з м. Славути. Друге і третє місця – у роїв "Подільські джури" з м. Кам’янця-Подільського та "Шахівські сердюки" зі м. Старокостянтинова.

Конкурс "Пластун" (орієнтування та цілевказання) складався із 2-х етапів: у першому – 6 учасників рою ділилися на три двійки, перемальовували на свої карти контрольні точки (КТ), які мали відшукати, відмітити їх та зібратися разом на проміжному фініші, щоби на другій частині вже усім роєм виконати одне із завдань: визначити азимут та відстань до вибраної суддями точки; рухатись по азимуту, щоб знайти ключ до шифру; розпалити вогнище, дати відповіді на питання з історії українського війська та регіону, де проходять змагання. З літер вірних варіантів відповідей на питання потрібно було скласти зашифроване слово. Найкраще і найшвидше із цими завданнями впорався тільки один рій – "Січові стрільці" із Солобковецької ОТГ.

За умовами військово-прикладні змагання "Смуга перешкод" учасники гри мали долати такі етапи: прохід лабіринтом, по паркану, пролаз по зруйнованих драбині та містку, у пролом стінки, наступальне метання гранати, долання перешкоди по купинах, мотузках з перилами тощо. Швидко і з найменшими штрафами "Смугу перешкод" подолали і виборов перше місце рій "Несамовиті орли" (м. Шепетівка). Друге і третє місця посіли рої "Подільські орли" з м. Славути і "Подільські орли" з Кам’янець-Подільського р-ну.

У змаганнях з "Надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого "Рятівник" (в т.ч. із зони обстрілу)" до теоретичних та практичних завдань був добавлений швидкісний етап з надання домедичної допомоги пораненому під час обстрілу. В цих змаганнях найкращі навички показали "Несамовиті орли" з м. Шепетівки, "Джури" з м. Хмельницького та "Сокіл" з Ярмолинецького району.

Вперше проводився вид змагань "Саперна підготовка". Рої отримували завдання виявити на визначеній ділянці місцевості ворожі міни. Найкраще з цим завданням впорався рій "Характерники" з Старосинявської ОТГ, який з 10 мін знайшов 9, другими були "Шахівські сердюки" з м. Старокостянтинова, третій результат у "Скажених Вовкулаків" із Судилківської ОТГ.

Цьогоріч інтелектуальна гра-вікторина "Відун" проводилася у два етапи. І етап складався з виконання тестових завдань з історії України; ІІ етап – у формі "Брейн-рингу". Переможцем став рій "Характерники" (Старосинявська ОТГ), друге і третє місця посіли відповідно рій "Джури" (м. Хмельницький) і рій "Сіроманці" (Деражнянський р-н).

У конкурсі "Таборування" (бівак) перемогу виборов рій "Нащадки козацької слави" з Городоцької ОТГ. 2 місце посіли одразу три рої – "Характерники" з Красилівської ОТГ, "Характерники" (Старосинявська ОТГ) та "Шахівські сердюки" (м. Старокостянтинів).

"Теренова гра" традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – "синіх" і "малинових". Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір "противника" і спробувати захопити їх прапор. Цього року перемогу святкували "сині".

Після 5-денного таборування відбулося урочисте закриття Гри, на якому переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, грамоти та медалі.

Читайте також:"Запекла боротьба Моніки Глазер у "Боях" на "Голос. Діти"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Джура #Сокіл #гра
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...