• Головна
  • Як використовувати кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ? Поради для об’єднаних громад Хмельниччини
17:44, 8 травня 2019 р.
Надійне джерело

Як використовувати кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ? Поради для об’єднаних громад Хмельниччини

Зображення: мережа Інтернет

Зображення: мережа Інтернет

24 квітня Уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році. Обсяг субвенції складає 2,1 млрд грн.

Кошти розподіляються між 806 територіальними громадами, утвореними шляхом об’єднання/приєднання у 2015-2018 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення у таких територіальних громадах з рівною вагою обох цих факторів. Громади Хмельниччини отримають трохи більше 145 млн грн. вказаної субвенції. Асоціація міст України розробила поради для громад, яким чином можна використати ці кошти.

Зокрема, фахівці наголошують, що субвенція надається на:

  • Формування інфраструктури ОТГ, що належить до комунальної власності.
  • Капітальний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).
  • Лише на капітальні видатки (видатки розвитку).

Надання субвенції відбувається за визначеним механізмом. На першому етапі виконавчий комітет міської, селищної, сільської ради формує перелік проектів і заявок на проекти на всю суму, що передбачена для ОТГ.

Другий етап – подача цих проектів та заявок в ОДА, яка упродовж 5-ти робочих днів дає висновок щодо відповідності цих проектів плану соцекономрозвитку ОТГ. Крок 3 – до 24.06.2019 року перелік проектів на всю суму, разом із заявками та висновками ОДА, ціновими пропозиціями (у разі закупівлі товарів) подається виконавчим комітетом на погодження комісії, утвореної при Мінрегіоні. На 4-му етапі комісія протягом 10-ти робочих днів погоджує або надає зауваження щодо доопрацювання поданих проектів і заявок. 5-й крок – зазначений перелік, погоджений комісією, затверджується міською, селищною, сільською радою та оприлюднюється. Зважаючи на досвід попередніх років та громад України, експерти зауважують, що:

  • Окремі місцеві ради спрямовують кошти на інфраструктуру, що не знаходиться у комунальній власності ОТГ (дорога державного значення, лінії електропередач тобто). Варто уважно перевіряти форму власності.
  • Кошти субвенції спрямовуються лише на видатки розвитку, а не видатки споживання, тож потрібно уникати таких порушень.
  • Внаслідок прийняття неефективних управлінських рішень щодо формування документації, проведення процедур закупівель тощо, кошти можуть бути не освоєно та повернуто до держбюджету, тож варто ретельно планувати проекти та роботи.
  • Визнання тендерних процедур недійними може суттєво затягнути процес втілення проекту, тому потрібно якісно готувати тендерну документацію, чітко прописувати вимоги.
  • Невиконання умов договору підрядником, недотримання термінів виконання може стати причиною неосвоєння коштів, тому варто обирати надійних підрядників та ефективно їх контролювати.
  • Дороги, земельні та покрівельні роботи варто планувати на літні місяці та початок осені, а внутрішні роботи та закупівлю техніки – на осінь-зиму, проте враховувати час на проведення тендерних процедур.

Переглянути поради детально можна у презентації АМУ за посиланням: http://auc.org.ua/novyna/

Форма заявки на проект розміщена на сайті Верховної ради України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0577-16#n12

Читайте також:"У Кам'янці-Подільському бус збив пішохода"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громади #Хмельниччина #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...