• Головна
  • 67-річна кам'янчанка захворіла на ботулізм скуштувавши рибну консерву
11:37, 1 квітня 2019 р.
Надійне джерело

67-річна кам'янчанка захворіла на ботулізм скуштувавши рибну консерву

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Ботулізм - це важке, смертельно небезпечне харчове отруєння людини можна "ліквідувати" лише введенням антиотрути – протиботулінічної сироватки (яку необхідно вводити якомога швидше і неодноразово).

Як свідчить життя, захворіла людина, шукаючи порятунку, починає "оббивати пороги" кабінетів багатьох лікарів, починаючи зі свого сімейного лікаря, потім лікаря-невропатолога, ЛОР-лікаря, окуліста. І не дивно, адже отрута вражає центральну нервову систему, і хвороба проявляється порушеннями в роботі різних органів та систем організму.

Спочатку має місце діарея, болі в животі, можлива блювота, з’являється значна сухість в роті, відчуття "комка" в горлі, порушується ковтання, вимова, різко погіршується зір аж до неможливості читання, з’являється "туман" або "сітка" перед очима, можливе двоїння предметів, повіки перестають слухатись; з’являються розлади дихання, все це може супроводжувати сильний головний біль, головокружіння, коливання артеріального тиску.

І лише проникливий лікар-фахівець, зібравши всі симптоми "докупи" та з’ясувавши факт вживання домашньої рибної, чи грибної, чи м’ясної консервації, або в’яленої, копченої, сушеної риби, відразу запідозрить ботулізм.

Дуже часто саме такими лікарями являються вже аж лікарі анестезіології та інтенсивної терапії лікарень. Повідомляє ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України".

67-річну жительку Кам’янеччини наприкінці лютого 2019 року змусила негайно звернутись в лікарню її сусідка, акцентувавши увагу на значних змінах у вимові та голосі жінки (попри численні інші скарги жінки).

Вводили протиботулінічну сироватку та надавали спеціалізовану медичну допомогу хворій вже лікарі анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ. Причиною отруєння цієї особи стала консервована річкова риба домашнього приготування, якою почастувалась у сестри.

Як запобігти захворюванню на ботулізм?

  • слід ретельно очищати продукти від ґрунту (якщо це гриби чи овочі), очищати від вмісту кишківника (якщо це риба чи м’ясо) та належно мити продукти, які готуються для консервування, соління, запікання в домашніх умовах;
  • для перестрахування готові консерви безпосередньо перед вживанням рекомендується піддати термічній обробці, оскільки отрута клостридії руйнується при кип’ятінні, смаженні, тушкуванні під кришкою;
  • жирні м’ясні консерви обов’язково кип’ятити не менше двадцяти-тридцяти хвилин. Консервацію на зразок зеленого горошку, болгарського перцю можна проварити в каструлі у складі супу чи борщу;
  • не варто купувати домашню консервацію, солену, копчену, в’ялену рибну, грибну, м’ясну, овочеву продукцію в місцях стихійної торгівлі, на ринках, бо ця продукція була виготовлена «чужими руками» в домашніх чи сумнівних умовах.

Від Вашої дбайливості, пильності залежить не лише Ваше здоров’я та здоров’я Ваших рідних, а, інколи, і життя.

Лікар з гігієни дітей та підлітків Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Н. Канарчук

Читайте також: "У Кам'янці водій іномарки врізався в бетонну електроопору"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ботулізм #рибна консерва
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...