• Головна
  • Бабусі не вистачає стажу до пенсії, оформіть її муніципальною нянею та довірте своїх дітей
16:21, 25 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Бабусі не вистачає стажу до пенсії, оформіть її муніципальною нянею та довірте своїх дітей

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

В Україні з 1 січня 2019 року почала діяти програма "Муніципальна няня". Вона передбачає компенсації батькам за послуги з догляду за дитиною до трьох років. В якості осіб, які надають такі послуг, можна оформити бабусь, дідусів та інших осіб.

Головною умовою є те, що ці особи повинні бути фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, яка має право на надання таких послуг, повідомляє начальник відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Інна Комендацька.

"Необхідні Квед (класифікація видів економічної діяльності) - 97.00 (діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги) і 88.91 (догляд за дітьми) для ФОП та 78.20 та 85.10 для юридичних осіб". В Уряді вважають, що це особливо вигідно тим громадянам України, у яких бракує трудового стажу до виходу на пенсію.

Родичі також можуть оформитися як підприємці, проте слід врахувати, що в цьому випадку вони повинні будуть сплачувати податки - 5% для третьої групи, а також Єдиний соціальний внесок, який становить зараз 918 гривень на місяць. Сума державного відшкодування за послуги "муніципальної няні" становить 1626 гривень.

Компенсацію за послуги "муніципальної няні" не зможуть отримати всі батьки - існує низка винятків. Зокрема, мова йде про батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують передбачене законом грошове забезпечення.

Компенсацію призначають "за умови підписання договору про здійснення нагляду за дитиною до трьох років між одержувачем послуги "муніципальна няня" - одним із батьків, усиновителем, опікуном або піклувальником - і муніципальною нянею, якою може бути фізична особа-підприємець або юридична особа. Щомісяця батьки, в якій народилася дитина, незалежно від того працюють вони чи ні, зможуть отримувати 1626 грн як компенсацію за оплату послуг няні. Ці доплати будуть переглядатися кожен рік згідно з прожитковим мінімумом.

Що та куди потрібно подати для призначення допомоги?

Звертатися слід до управління соціального захисту населення за місцем проживання Необхідно надати:

  • заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";
  • копію договору між отримувачем послуги та "муніципальною нянею";
  • документи що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія паспорта отримувача компенсації послуги "муніципальна няня";
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника;
  • рішення про встановлення опіки (у разі наявності);
  • заяву із зазначенням рахунка відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Читайте також:"Зайві суми у платіжках: хто винен і що робити"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#муніципальна няня #бабуся #програма #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...