• Головна
  • "Подільські Товтри" привертають увагу до цінності водно-болотних угідь Кам'янеччини
10:28, 30 січня 2019 р.
Надійне джерело

"Подільські Товтри" привертають увагу до цінності водно-болотних угідь Кам'янеччини

"Подільські Товтри" привертають увагу до цінності водно-болотних угідь Кам'янеччини

Тварини і рослини-своєрідний барометр. Якщо раптово виявляється, що тварини і рослини зникають, то це попередження: з екосистемою негаразд. Тому охорона тварин і рослин, за своєю суттю-охорона нас самих…Треба захищати їх, бо якщо підуть вони, підемо й ми. 

Дж. Даррелл.

Національний природний парк "Подільські Товтри" розпочинає цикл заходів присвячених Міжнародному Дню водно-болотних угідь.

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, відома під назвою "Рамсарська конвенція" яку засновано 2 лютого 1971 року в м. Рамсар Ісламської Республіки Іран. За Рамсарською конвенцією, водно-болотні угіддя є ресурсом який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого була б непоправною для існування людства.

Міжнародний день водно-болотних угідь покликаний привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримки сталого розвитку нашої планети. На території НПП "Подільські Товтри" з 2004 року охороняються Рамсарською конвенцією два водно-болотних угіддя Міжнародного значення "Бакотська затока" та "Пониззя р. Смотрич". Тема цьогорічного заходу "Ми не безсилі у протидії змінам клімату". 

За даними УкрГідрометцентру та Глобального Водного Партнерства-України, середня річна температура з початку ХХ століття піднялася більш, ніж на 0,8°С. Відбулися суттєві зміни температурного режиму в агрокліматичних зонах України. Якщо не приймати ніяких мір, то нашій країні загрожують аномальні температурні умови, перетворення степів у пустелі, нестача питної води, яку ми вже відчуваємо, повені і паводки, сильні вітри. Все це негативно впливає на економічний розвиток, екологічну і національну безпеку держави.

Так 1 лютого 2019 року в офісному приміщенні НПП "Подільські Товтри" відбудеться мультимедійна презентація водно-болотних угідь "Бакотська затока" та "Пониззя річки Смотрич" від авторів перших інформаційних описів Людмили Григорівни  Любінської, доктора біологічних наук, професора кафедри біології та методики її викладання К-ПНУ імені Івана Огієнка та Миколи Дмитровича Матвєєва, кандидата біологічних наук доцент кафедри біології та методики її викладання К-ПНУ імені Івана Огієнка. 

Також буде відкриття книжково-інформаційної виставки на якій представлено змістовні інформаційні матеріали, щодо ролі водно-болотних угідь та їх значення, важливості збереження та охорони.

Саме 2  лютого,  буде проведено відкриту екскурсію Кам'янець-Подільської навчальної групи проекту BirdID Ukraine, з метою обліку птахів водно-болотного угіддя "Пониззя річки Смотрич". Під час подорожі учасники екскурсії будуть мати можливість познайомитись із  мешканцями різноманітної орнітофауни водно-болотного угіддя.

Впродовж лютого працівники парку будуть проводити еколого-освітні заходи: заняття "Екознайки" для вихованців дошкільних закладів освіти, інформаційні уроки для учнів шкіл, лекції для студентів ВНЗ. В офісі Парку буде працювати Екошкола до навчання в якій запрошено учнівську молодь та гуртківців Екологічної Варти м. Кам’янця-Подільського. Цікаво та захоплююче проходитимуть Квести для учнів шкіл міста Кам’янця-Подільського та в Староушицькому екоцентрі на тематику: "Мешканці Водно-болотних угідь", "Таємниці екосистем".

5-го лютого відбудеться науково-практичний семінар "Ми не безсилі у протидії змінам клімату" до участі в якому запрошено представників Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів Хмельницької області, Кам’янець-Подільської районної Ради та адміністрації, та Об’єднаних територіальних громад, викладачів природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету, керівників та членів громадських організацій Національного екологічного центру України, Всеукраїнської екологічної ліги і Товариства подільських природодослідників та природолюбів.

Працівниками Парку заплановано заходи впродовж року, а саме буде підготовлено макети оновлених інформаційних стендів для водно-болотних угідь міжнародного значення "Бакотська затока" та "Пониззя річки Смотрич."

Виготовлення та встановлення інформаційних стендів для водно-болотних угідь міжнародного значення "Бакотська затока" та "Пониззя річки Смотрич".

Інвентаризація, оцінка водно-болотних угідь міжнародного значення: "Бакотська затока" та "Пониззя річки Смотрич" з метою розробки подальшої схеми моніторингу водно-болотних об'єктів та практичних рекомендацій для збереження і охорони. 

На думку вчених зміна клімату в найближчому майбутньому може викликати масове вимирання диких тварин, впливаючи більш ніж на 1 млн видів, тобто біля чверті всіх видів, відомих на цей час.

Читайте також: "Юна Богдана Ільєва презентувала виставку гобеленів"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нпп подільські товтри #подільські товтри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...