• Головна
  • У парках та лісах Кам'янця активізувалися кліщі
15:05, 18 вересня 2018 р.
Надійне джерело

У парках та лісах Кам'янця активізувалися кліщі

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Ще в квітні поточного року Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ надав інформацію по стану захворювань на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) в м. Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільському районі.

Після проведеного аналізу наголошувалось, що з року в рік в нашому регіоні збільшується реєстрація випадків захворювання на кліщовий бореліоз. Тоді коли в 2014 році було зареєстровано 6 випадків захворювання, в 2015 – 14, 2016 – 9, то в 2017 – 28. Повідомляє ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України".

Громадянам наголошувалось, що збудником хвороби слугують мікроорганізми борелії, а переносником бактерій є кліщі. Згідно статистичних даних говориться, що понад 70% кліщів вражені інфекцією, тому заразитися на Лайм-Бореліоз дуже високі, хоча інші джерела стверджують, що лише 3% кліщів, що носять борелії, передають їх людині.

Коли готувалась квітнева стаття, на Кам’янеччині за 3 місяці 2018 року захворіло 24 жителі, в вже за 8 місяців у нас зареєстровано 47 випадків (показник 47,1) і це при тому, що по Хмельницькій області зареєстровано 118 випадків (показник 9,2) тобто у 5 разів більше обласного показника.

Відзначається певна сезонність. Так, більшість встановлених захворювань припадає на літні місяці: червень – 7, липень аж 22, серпень – 12, продовжує реєструватись захворюваність на Лайм-бореліоз і у вересні. Даний підйом захворюваності можна все ж таки пов’язати із відвідуванням населення лісів при полюванні за грибами, збір яких в цьому році був дуже активним. Проте необхідно сказати, що половина захворілих вказують на покуси кліщами в паркових зонах м. Кам’янця-Подільського.

Необхідно також відзначити настороженість лікувальної мережі до даного захворювання, тоді як можна пояснити, що майже 50% випадків встановлені на основі відповідних клінічних симптомів. Основною патоморфологічною ознакою Лайм-Бореліозу є типова мігруюча еритема на місці присмоктування кліща. Одним із факторів, які можуть підтверджувати діагноз являються ознаки відвідування особою лісової місцевості, знаходження на шкірі кліщів, що присмокталися. Кожен пацієнт повинен зрозуміти, що у випадку, якщо його покусав кліщ, йому необхідно звернутися до лікаря за відповідною медичною допомогою, що максимально не допустить випадку захворювання на Лайм-Бореліоз.

Лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" О.В.Керничний

Читайте також: "У Кам'янці трапилася масштабна ДТП"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парки #кліщі #моз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...