У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища

Фото: Кам'янець-Подільська міська рада
Фото: Кам'янець-Подільська міська рада

23 серпня відбувся запуск технологічної лінії з дегазації полігону твердих побутових відходів – першого етапу.

У відкритті взяли участь голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, начальник управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерій Коцюба, народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, члени виконавчого комітету, депутати, повідомляють у прес-центрі міської ради.

Нагадаємо, що першим кроком у реалізації проекту від Міжнародного центру газових технологій та Інституту газу НАН України стало комплексне дослідження сміттєзвалища, облаштування дослідних свердловин. І в результаті – отримання інформації про те, що кам’янець-подільський полігон має достатню кількість газу - можна отримувати до 2,5 млн куб.м на рік.

Наразі визначено три черги проекту, який фінансується за кошти проекту USAD "Муніципальна енергетична реформа в Україні":

  • 1-ша (2017-2018 рр.) – дегазація полігону з виробленням електроенергії. Розроблено відповідний проект, який дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в повітря та виробляти близько 4 млн кВт/год електроенергії щорічно. Вартість етапу - більше 25 млн грн без жодної копійки з міського бюджету.
  • 2-га (2018-2019 рр.) – виробництво метану, вуглекислоти та тепла. Метан використовуватиметься для заміни природного газу, вуглекислота і тепло – для живлення теплиць і як засіб пожежної безпеки полігону.
  • 3-тя (2019-2020 рр.) – дільниця сортування та первинної переробки відходів. Тобто для вторинного обігу використовуватимуться пластик, скло, папір і метал.

Загалом передбачається в рік отримувати 4 тис. кВт/год електроенергії, 5 тис. кВт/год тепла, зменшити викиди парникових газів на 20 тис. тонн і наповнити бюджет міста на 1,5 млн грн.

Крім того, реалізація проекту не лише покращить екологічну ситуацію в місті і на сміттєзвалищі зокрема, про важливість якої ми пам’ятаємо після львівської трагедії минулого року. Але й дозволить відкрити нові робочі місця, знизити навантаження на полігон і подовжити термін його експлуатації.

У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища, фото-1 У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища, фото-2 У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища, фото-3

Фото: Кам'янець-Подільська міська рада

Відповідно до результатів державної перевірки понад трьохсот звалищ України, полігон твердих побутових відходів у Кам’янці-Подільському посідає сьоме місце в рейтингу як одне з кращих за екологічними стандартами.

У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища, фото-4 У Кам'янці запустили лінію з переробки сміттєзвалища, фото-5

Фото: Михайло Сімашкевич Facebook

Читайте також:"У Хмельницькому горів речовий ринок (ФОТО, ВІДЕО)"

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
446 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073