• Головна
  • Ремонт стіни Північного Бастіону як гра в "Печену картоплю"
14:58, 25 липня 2018 р.
Надійне джерело

Ремонт стіни Північного Бастіону як гра в "Печену картоплю"

Ремонт стіни Північного Бастіону як гра в "Печену картоплю"

25 липня міський голова Михайло Сімашкевич провів робочу нараду з представником Міністерства культури України, начальником управління охорони культурної спадщини Олександром Єпіфановим та директором інституту УкрНДІПроектреставрація Василем Тимковичем.

Одне з питань зустрічі  стосувалося  пришвидшення процесу відновлення мурів Фортеці Старого замку Північного дворика, які взимку зазнали руйнації.

Фото: Михайло Сімашкевич Facebook

Як повідомив після наради очільник міста на совїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук:

"Маємо певні непорозуміння з боку Інституту УКРНДІПроектреставрація, директор якого Василь Тимкович теж був сьогодні присутній. Питання полягає в тому, що фахівці вищеназваної організації розробили документацію на протиаварійні заходи не врахувавши найголовнішої вимоги, на якій ми наголошували – роботи повинні проводитись зі специфікою того, що це пам’ятка національного значення.

За технологією, яку нам надали розробники, все виглядає бездоганно, але якщо реставраційні роботи провести за такою схемою, втрачається власне автентичність цієї пам’ятки,  оскільки не враховано моменти, що вона має виглядати як історичне надбання. Тому самотужки, на місцевому рівні, як це здається багатьом, теж не маємо права робити жодних кроків. Проект, який затвердить Інститут повинен пройти всі експертизи та погодження, а це час. Тому до осені, попри величезне бажання, невідомо чи встигнемо.  

На фінансування реставраційних робіт з бюджету Міністерства культури, представник якого теж був на зустрічі, теж не можемо розраховувати, оскільки наша Фортеця перебуває на місцевому балансі. А Міністерство виділяє гроші лише на ті пам’ятки, які перебувають у його відомстві, оскільки інакше ситуація розцінюватиметься як нецільове використання коштів.  

Обговорили й інші питання, з якими маємо проблеми, зокрема розробку опорного плану, який ми надали в проектний Інститут ще в 2016 році, однак досі не маємо результату. Зі свого боку ми підготували претензії, та все стоїть на місці. Як зауважив представник Міністерства культури, начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов,  така ситуація є порушенням договірних відносин, і він візьме всі матеріали, які ми надсилали й особисто контролюватиме ситуацію. Проте винні за це, нестимуть відповідальність". 

Нагадаємо, що у лютому цього року "3849.com.ua" повідомляло про те, що у Кам'янці сталась прикра подія - стався частковий обвал муру Старої Фортеці. Сприяли цьому надзвичайно мінливі погодні умови в останні тижні. А саме, підвищена вологість повітря, постійні перепади температури та ще низка факторів.

Читайте також:"Обвал лицьової стіни Північного Бастіону Старої Фортеці"

"Стіна яка обвалилась 14 лютого була збудована у 1870-их роках. Прес-конференція із Олександром Зарембою"

"Експертна комісія назвала причини обвалу муру Старої фортеці"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я підтримую, діти повинні вчитись заробляти гроші.
90,8%
Ні, я категорично проти використання дитячої робочої сили.
7,2%
Мені байдужи, я не задумувався над цим питанням.
2,1%
#обвал #Старафортеця #Старийзамок #комісія #Сімашкевич #Північнийбастіон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...