• Головна
  • З початком літа на Кам'янеччині підвищився рівень інфекційних захворювань
10:27, 18 липня 2018 р.
Надійне джерело

З початком літа на Кам'янеччині підвищився рівень інфекційних захворювань

З початком літа на Кам'янеччині підвищився рівень інфекційних захворювань

За 6 місяців 2018 року у місті Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано.

У червні поточного року по місту зареєстровано 75 випадків інфекційних захворювань, захворіло 43 дітей та 32 дорослих, що становить відповідно 57,3% та 42,7% від загальної кількості захворілих за місяць. Інтенсивний показник захворюваності складає 75,2 на 100 тис. населення.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність по місту у червні 2018 року зменшилась у 1,3 рази за рахунок дитячого населення. В структурі інфекційної захворюваності превалюють інфекції кишкової (ГКІ, сальмонельоз) та крапельної (кір, інфекційний мононуклеоз, скарлатина та вітряна віспа) груп, питома вага яких складає відповідно 40,0% і 45,3% від усіх зареєстрованих випадків за місяць. Крім того реєструвались такі інфекції як Лайм-бореліоз – 7 випадків проти 2 у минулому році, Хронічні вірусні гепатити – 4 випадки проти 5 у минулому році.

Зниження рівня захворюваності відбулось за рахунок кишкової групи інфекцій (з 50 випадків у минулому році до 30 випадків у поточному (-40%)) та крапельних інфекцій (захворюваність зменшилась на 21%). Епідрозслідування проведено у 100% випадків. Кишкові інфекції були пов’язані переважно з вживанням продуктів домашнього приготування, або ж придбаних на міському ринку, проте у 3-х випадках анамнестично встановлено зв’язок захворювання з вживанням продуктів придбаних в мережі продуктових магазинів та супермаркетів міста.

Серед факторів передачі преважають м’ясні продукти та овочі і фрукти – по 26,7%. З метою виявлення джерел інфекції було обстежено 11 контактних із домашніх осередків, організовано проведення заключної дезінфекції у 34 осередках інфекційних захворювань, з яких 2 на об’єктах епіднагляду. У 5-х осередках було відібрано на дослідження 6 зразків харчових продуктів, 5 зразків питної води та 40 змивів на патогенну та УП флору. Після проведення заключної дезінфекції відібрано 55 змивів на встановлення її якості. Повідопляє ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України".

По Кам’янець-Подільському районі за червень зареєстровано 26 випадків інфекційних захворювань, показник на 100 тис. населення становить 40,0, що у 1,4 більше ніж за червень 2017 року.

Дітей захворіло 10 – 38,5%, дорослих – 16 (61,5%). Захворюваність збільшилась за рахунок як дитячого так і дорослого населення. За червень зареєстровано 2 випадки дизентерії, 12 ГКІ, 1 ехінококоз печінки, 6 випадків кору, 1 ХГС, 1 інфекційний мононуклеоз, 2 педикульоза та 1 вітряна віспа.

Епідобстеження проведено у осередку гострого гастроентероколіту неуточненої етіології, який виник у санаторії «Дністер» смт. Стара Ушиця, де обстежено на носійство кишкових інфекцій 20 контактних, досліджено 23 зразки харчових продуктів, 5 зразків питної води та 90 змивів з об’єктів навколишнього середовища. В домашніх осередках обстежено 1 контактного, організована дезінфекція та проведена санітарно-освітня робота з контактними.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» А. Грицай

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інфекційнізахворювання #кам'янець #кам'янеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...