• Головна
  • "Отопити, може й отопимо, та точно не заморозимо", або у Кам’янці відкрили новітню біо-теплоелектростанцію
13:25, 3 липня 2018 р.
Надійне джерело

"Отопити, може й отопимо, та точно не заморозимо", або у Кам’янці відкрили новітню біо-теплоелектростанцію

"Отопити, може й отопимо, та точно не заморозимо", або у Кам’янці відкрили новітню біо-теплоелектростанцію

Сьогодні, 3 липня, у Кам’янці відбулося урочисте відкриття першої в Україні, третьої у Європі та лише п’ятої в світі біо-теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію.

Новітня теплоелектростанція стане енергоефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової "залежності". Адже безперебійно забезпечуватиме кам’янчан теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, тріски деревини.

Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Замість водяної пари в системі ОRС випаровуються органічні рідини. А температура кипіння і випаровування цих рідин нижча, ніж температура кипіння води. Використання установок з модулем ОRС є важливим фактором енергозбереження та покращення екологічної ситуації. Турбіна ОRС – винахід французької компанії "Еnertime", фахівці якої повністю супроводжували процес її монтажу і налаштування.

Модуль ORC підведений до 2 твердопаливних котлів потужністю 10 і 5 МВт. Потужні твердопаливні котли, що працюватимуть на теплоелектростанції виготовлені ТОВ "Котлозавод "Крігер", обладнання якого сертифіковане в Україні, країнах СНД та Європейського Союзу.

Також на теплоелектростанції встановлено два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуватимуться для пікових навантажень, коли температура сягатиме нижче -10оС. Дані котли виготовлені німецькою компанією "Viessmann".

Поруч з ТЕС буде розташовано когенераційну електростанцію електричною потужністю 1,89 МВт., де буде встановлено 3 когенераційних установки по 0,63 МВт, які використовуються для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Низька собівартість енергії, яку виробляють когенераційні установки дозволяє окупити витрати на їх запровадження впродовж 2-3 років.

Загалом, після завершення цього проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн. грн.

Серед гостей на відкритті теплоелектростанції були присутні міський голова Михайло Сімашкевич, голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий, керівники підприємств-учасників МА "Укртеплокомуненерго" та директор КП "Міськтепловоденергія" Валерій Григорович Гордійчук, котрий оптимістично заявив у своєму виступі:

"Отопити може й отопимо, та точно не заморозимо. Кам'янець - прогресивне місто, місто прогресивних людей. З цією теплоелектростанцією ми спробуємо не допустити зростання тарифів, і, якщо не знизити їх, то хоча б утримувати на фіксованій позначці."

Адже на цю теплоелектростанцію покладають неабиякі надії, бо вона забезпечуватиме теплом близько 60% міста.

Більше фото у фотозвіті: https://www.3849.com.ua/photo/111

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де ви плануєте провести літню відпустку?
проголосувало 168 відвідувачів
За кордоном
25,0%
На курортах України
16,7%
В межах міста
31,0%
Село/дача
27,4%
#теплоелектростанція #відкриття #3липня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...