• Головна
  • Компенсація за відпустку: при звільненні чи при переведенні на іншу посаду чи підприємство
12:35, 29 травня 2018 р.
Надійне джерело

Компенсація за відпустку: при звільненні чи при переведенні на іншу посаду чи підприємство

Компенсація за відпустку: при звільненні чи при переведенні на іншу посаду чи підприємство

Відповідно Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року, право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Статтями 83 Кодексу законів про працю України ) передбачено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

При переведенні працівника на іншу посаду в межах одного органу, тобто при відсутності факту звільнення працівника, грошова компенсація за невикористані відпустки не виплачується. У такому випадку працівникові надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому часу на кожній посаді. Згідно з Законом №504 у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

Відповідно до Законодавства України:

  • особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається;
  • у разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи, виплачується спадкоємцям.

Необхідно також звернути увагу, що коли працівнику було встановлено випробувальний термін і його звільняють як такого, що не пройшов випробовування за статтею 28 КЗпП України, йому зобов’язані теж нарахувати та виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки, як і іншим працівникам.

Слід також пам’ятати, що при звільненні осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не виплачується компенсація за відпустки, передбачені цими Законами, оскільки вони не належать до виду щорічних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
На зовнішність
12,8%
На одяг та охайність
16,0%
На манеру спілкування та інтелект
51,7%
На почуття гумору
8,1%
На фінансові можливості
11,3%
#відпустка #робота #переведення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...