16:23, 13 березня 2018 р.

Без розтину не хоронити

Без розтину не хоронити

З 15 березня українці не зможуть вільно поховати людину, яка померла навіть удома власною смертю. Деякі правки до Кримінального кодексу передбачають, що без довідки з суду поховання буде неможливим.

Раніше, коли помирала людина, на місце виїжджали слідчий та швидка. Лікар констатував смерть, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло в морг з постановою для проведення судмедекспертизи. Відтепер слідчий не матиме права призначати експертизу, за таким дозволом необхідно звертатися до суду, на рішення якого доведеться чекати не менше 72 годин.

Такі зміни у Кримінальному кодексі суттєво пригальмують оперативність судів. Завдадуть мороки такі правки не тільки державним установам, а й родичам померлих, бо виникає питання – де зберігати тіло небіжчика на час судової тяганини? За православними та греко-католицькими віруваннями тіло покійного хоронять на третій день, тепер це може стати неможливим. В інших релігіях, наприклад ісламі, людину бажано поховати якомога швидше, бо багатоденне зберігання тіла розцінюється як знущання над ним.

Мова йде про небіжчиків, котрі померли не своєю смертю, внаслідок чого була порушена кримінальна справа, в рамках якої обов'язково проводиться судова медична експертиза. Зміни внесені лише до кримінального процесуального законодавства і жодним чином не стосуються тих, хто помер природнім шляхом. В кримінальному ж провадженні така експертиза проводилася завжди, проте змінено порядок її призначення.

До чого приведуть «похоронні інновації»? Чи зміниться вартість ритуальних послуг? Що робитимуть суди і як рятуватимуться з новою для них роботою – невідомо. Офіційного алгоритму дій ні в кого не має.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#похорон #суд #кримінальнийкодекс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...