• Головна
  • Якщо Україна не перегляне навесні ціну на газ, є загроза того, що останній транш МВФ доведеться повернути
12:47, 22 грудня 2017 р.
2

Якщо Україна не перегляне навесні ціну на газ, є загроза того, що останній транш МВФ доведеться повернути

Якщо Україна не перегляне навесні ціну на газ, є загроза того, що останній транш МВФ доведеться повернути

Карел Хірман, експерт Стартегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR).

Скільки може коштувати Україні затягування з переглядом ціни на газ. У наступному році Мінфін планує отримати від Міжнародного валютного фонду більше двох траншів. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, Нацбанк очікує два транші, але Мінфін розраховує, що вдасться отримати більше. Транші МВФ йдуть в резерви Нацбанку – на підкріплення національної валюти. Якщо у нас валюта послаблюється, то це впливає на показники бюджету. Я не бачу, чому ми не можемо отримати більше траншів в наступному році, - заявив міністр.

Втім, Україна не виконала всі умови за програмою співпраці з кредитором. Три головні умови МВФ, які необхідно виконати, наступні. Перша – запуск приватизації. Мова про прийняття в цілому нової редакції закону про приватизацію держмайна. Друга – прийняття закону про Антикорупційний суд. Третя – перегляд ціни газу в залежності від імпортної ціни.

З останньою умовою особлива ситуація. Перегляд ціни газу в залежності від ціни імпорту – умова для останнього траншу, який ми вже отримали в квітні цього року у розмірі 1 млрд доларів. Уряд мав перерахувати ціну блакитного палива з жовтня цього року, однак не зробив цього. Ця вимога стосується не стільки питання нового траншу, скільки свідчить про невиконання домовленостей, під які кредитор вже виділив фінансування. Отже, є загроза того, що його потрібно буде повернути. Ціна газу повинна змінитися до кінця опалювального сезону, тобто на початку весни. З моменту останнього підвищення – у травні 2016 року, ціни на газових хабах в Європі різко зросли, ціна нафти підвищилася з 35-40 до 60-65 доларів/барель, послабився курс гривні до євро і до долару. Усі ці фактори впливають на ціну газу.

На сьогодні ми маємо ситуацію, коли ціна газу для промисловості на вільному ринку вже значно перевищує ціну блакитного палива для населення. Такого немає в країнах Європи навіть з великою часткою внутрішнього видобутку – у Румунії, Данії, Голландії. Згідно з аналізом SAGSUR, ціна для промисловості на сьогодні відповідає ціні газу на кордоні України з ЄС (мінус витрати на транспорт в Україні), тобто відповідає імпортним цінам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транш #повернення #коментар
2,7
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
22 грудня 2017 р., 13:19
Шановний авторе ! Може ви напишете яка заробітна плата в доларах США у Румунії, Данії, Голландії? Я ще розумію тактику наших жирних жидо-олігархів якім треба просто нажертись на людях та ще й тарілки облизати. А може у вас зовсім вже планка впала і вам так начхати на людей , що ви за гроші лобіюєте інтереси нафтогаза ? Так от вам відповідь і відгук : досі такі запроданці і засранці будуть в нашій державі , то і доти будуть бурштин красти, газ будуть впарювати за цінами європи, ліс вивозити. Тож пишіть краще не про транші мвф, а про реальні доходи ЗВИЧАЙНИХ З НИЗЬКИМИ ДОХОДАМИ УКРАЇНЦІВ ЯКІ НЕ СИДЯТЬ НА СУБСИДІЯХ І ЧЕСНО ПЛАТЯТЬ ЗА ГАЗ І ЙОГО ЕКОНОМЛЯТЬ ----ВІДНОСНО ЗМІНИ ЦІН НА ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ І ЦІН НА ТРАНСПОРТ ГАЗ І ТОМУ ПОДІБНЕ. В інакшому випадку ВИ ШАНОВНИЙ ЗВИЧАЙНИЙ ЖИДО-ПІДЛАБУЗНИК!!!!!!
23 грудня 2017 р., 12:25
МВФ требует убрать дефицит бюджета, для этого можно поднять цену на газ, а можно не поднимать но перестать так воровать. второй путь конечно не рассматривается.
Оголошення
live comments feed...