• Головна
  • Кам’янецькі кінологи – в числі найкращих!
14:48, 10 жовтня 2017 р.

Кам’янецькі кінологи – в числі найкращих!

Кам’янецькі кінологи – в числі найкращих!

30 вересня 2017 року на базі національного парку «Межигір’я» відбулися відкриті змагання спеціальних розшукових собак на Кубок кінологічного центру Ягуар за програмою «Служба собак-детекторів», участь в яких вперше взяли кінологічні розрахунки Центру розмінування. Загалом, змагалися та демонстрували свою майстерність 25 кінологічних розрахунків різних силових відомств та цивільних організацій. Основною метою для організаторів змагань, було зібрати в одному місці фахівців різних кінологічних служб для обміну досвідом.

Кам’янецькі кінологи – в числі найкращих!, фото-1

Учасників розподілили на три групи: А (виявлення вибухових речовин), Б (виявлення наркотичних речовин) та В (виявлення тютюнових виробів). За умовами конкурсу необхідно було відшукати певну речовину на чотирьох контрольних точках за контрольний час 6 хвилин.

Заявки в групу А подали 17 кінологів, з яких одна команда – представники Центру розмінування. Друге місце виборов сержант Андрій Дібольський з службовим собакою на прізвисько Хард.

— Собаки можуть віднайти такі вибухонебезпечні предмети, які не в змозі “відчути” навіть металошукачі. Відбір чотирилапих ми здійснюємо ще в ранньому віці: проводимо відповідні тестування й перевіряємо їхні рефлекси — як вони реагують на різні рухи і звуки, стресові ситуації, як їдять, граються, як адаптуються до нової ситуації тощо.Власне навчання, для собак розпочинається з піврічного віку. На виховання справжнього професіонала йде чимало часу та зусиль, — пояснює командир загону підготовки кінологів та собак Центру розмінування підполковник Валентин Чорний.

Тварини живуть у Центрі розмінування із дотриманням режиму дня та харчування. Щодня їх тренують із різними навантаженнями та на спеціально створених тренувальних майданчиках, імітації мінного поля тощо. Процес дресирування у собак – проходить виключно через гру, під час якого інструктор працює з собакою, пояснюючи їй як поводитися, водночас заохочуючи. Кінолог повинен бути також і собачим психологом, який на інтуїтивному рівні має відчувати свого собаку, адже, через зміну обстановки і способу життя (у зв’язку із виїздом на виконання бойових завдань) собака інколи замикається в собі. Чотирилапому постійно потрібно давати зрозуміти: його люблять та розуміють, з ним готові гуляти й дарувати позитивні емоції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЦентрРозмінування #кінологи #змагання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...