• Головна
  • Чому новий церковний рік починається 14 вересня, або що таке новоліття?
Релігія
08:25, 14 вересня 2017 р.

Чому новий церковний рік починається 14 вересня, або що таке новоліття?

Релігія
Чому новий церковний рік починається 14 вересня, або що таке новоліття?

14 вересня Православна Церква відзначає початок індикта - нового церковного року, або новоліття.

У Стародавньому Римі, починаючи з 46 року до Різдва Христового, початком нового року вважалося 1 січня - так встановив імператор Юлій Цезар. Календарний рік (юліанський) складався з 365 діб і 6 годин. Така система дожила до моменту, коли в світ прийшло християнство.

У Візантії, що стала наступницею Стародавнього Риму, новий рік також починався з 1 січня. Однак в 312 році імператор-християнин Костянтин Великий ухвалив святкувати початок нового року не з 1 січня, а з 1 вересня. В першу чергу це було пов'язано з системою установки і збору податей (Індикт або Індикт Костянтина Великого), тобто, це було пов'язано з початком нового фінансового року.

Чому новий церковний рік починається 14 вересня, або що таке новоліття?, фото-1

У християнській Церкві ця традиція встановилася далеко не відразу. Тільки лише в VI столітті, за правління імператора Юстиніана I, традиція відзначати початок нового року відзначали 1 вересня увійшла і в життя Церкви.

На Русі новий рік переважно відзначався 1 березня. По-перше, це було пов'язано з церковним Переданням про створення світу, а, по-друге, на цю ж дату змістилася язичницька традиція зустрічі нового року.

Однак на церковному Соборі в Москві в 1492 році, слідуючи візантійської традиції, було прийнято рішення про початок святкування нового року з 1 вересня. Так тривало до правління імператора Петра I.

19 грудня 7208 року (літочислення від створення світу) Петро I підписав указ про святкування нового (цивільного) року з 1 січня 1700 року від Різдва Христового. Таким чином, з епохи Петра дати святкування початку громадянського нового року і церковного нового року розділилися, так як Церква на нову дату не перейшла.

Після революції 1917 року, 14 лютого 1918 року в Російській імперії був введений новий - григоріанський - календар (новий стиль). Головна відмінність григоріанського і юліанського календарів полягає в тому, що з плином часу різниця між ними збільшується. У XXI столітті вона становить 13 днів, а в XXII становитиме вже 14 днів. Таким чином, за новим стилем новоліття відзначається 14 вересня.

Перехід на новий стиль створив для Церкви певні труднощі. Тепер в церковних календарях доводиться вказувати дві дати святкування того чи іншого свята чи дня пам'яті - за старим і новим стилям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де ви скупляєтесь (одяг, взуття):
проголосувало 168 відвідувачів
на ринку
26,8%
в магазинах
28,6%
в Інтернеті
17,3%
в секонд-хенді
27,4%
#Новоліття #церковнийрік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...