
08:56, 14 серпня 2017 р.
Свято Маковія: історія та традиції

14 серпня християни святкують Маковія (Медовий Спас, Маковий Спас) – одне з трьох свят, приурочених Спасителю. У цей день вшановують пам’ять про святих мучеників Маккавеїв, їхню матір Соломонію й учителя Єлеазара, що символізують непорушність у дотриманні християнських заповідей.
Також 14 серпня церква відзначає Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Парафіяни вірять, що в цей день можна очиститися від гріхів.
«Медовим» Спас називають тому, що з цього дня традиційно збирають мед і вживають його в їжу. Ще один символ свята – мак, з якого готують калачі, булочки, пряники, млинці та шуліки. Мак обов’язково освячується в церкві і вважається оберегом. Цим маком посипали поріг будинку, де були новонароджені діти.
До церкви люди приходять з букетами квітів – маковійчиками, прикрашеними літніми квітами й травами: чорнобривцями, барвінком, айстрами, жоржинами, базиліком, м'ятою, чебрецем, любистком тощо. І обов’язковим атрибутом маковійчиків є стиглі голівки маку. На Поділлі до букетиків також додавали домашні овочі. На Медового Спаса також освячують воду, яка вважається цілющою від усіх хвороб.

Від цього дня розпочинається піст – спасівка, що триває до 28 серпня. Найважливіше правило будь-якого посту - їсти потрібно скромно і просто. У вихідні дні дозволено їсти рибу. 19 серпня, у свято Преображення Господнього, можна випити трохи вина і спробувати олію і рибу. Через різноманіття свіжих овочів і фруктів у народі Успенський піст називають «спасівка-ласунка».
Вітаємо наших читачів зі святом Маковія та бажаємо «медового» настрою. Якщо ви знаєте ще цікаві деталі святкування Медового Спасу – поділіться з нами у коментарях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:16
21 березня
18:40
21 березня
17:18
20 березня
Оголошення
10:09, 17 березня
10:09, 17 березня
09:52, 14 березня
16:10, 9 березня
17:47, 9 березня
live comments feed...
Коментарі