• Головна
  • Вступна кампанія 2017: провал чи досвід?
Освіта
14:30, 11 серпня 2017 р.

Вступна кампанія 2017: провал чи досвід?

Освіта
Вступна кампанія 2017: провал чи досвід?

Вступна кампанія 2017 року однозначно стала найскандальнішою й незрозумілою для широкої маси населення. Діти і батьки обурені результатами, виші – кількістю і розподілом державних місці, викладачі – браком годин, як результат. Та чи насправді все так несправедливо? Ми спробуємо в цьому розібратися.

Некоректна робота ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти)

Всім вступникам відомо, що база працювала дуже погано. Причин є декілька: недосконалість самої бази й великий наплив вступників, які намагалися створити електронні кабінети і подати ел. заяви.

Як результат - зникнення 40 тисяч конкурсних заяв. Та анулювалися лише ті заяви, які були подані з помилками. Вступники до кінця не розібралися в інструкціях подачі й поспішали отримати свій «університетський» шанс. Анульовані заяви можна було подати ще раз.

Сільський коефіцієнт

Це нововведення вступної кампанії 2017 року. Остаточний конкурсний бал вступника множився на коефіцієнт 1,02, якщо абітурієнт здобув загальну середню освіту в сільській місцевості. Міністерство це пояснює тим, що діти із сільської місцевості, як правило, гірше здають ЗНО, адже мають гіршу базу для здобуття знань. Та знову сталося багато помилок і сільський коефіцієнт отримали діти з міських шкіл. Усі помилки виправлені, але списки рекомендованих на державну форму навчання були розміщені на 6 годин пізніше, ні ж планувалося.

Зникнення державних місць

Після оголошення списків, абітурієнти помітили, що державні місця зменшилися. Як це пояснити? Справа у тому, що місце державного замовлення надавалося не вищому навчальному закладові, а вступникові, який показав кращий результат ЗНО. Тобто державне місце «йшло» разом із вступником у бажаний виш, а конкурс проводився між абітурієнтами не на університетському, а на державному рівні.

Державні місця зайняли пільговики

Дуже поширений стереотип серед вступників і їхніх батьків. Дійсно, існують пільгові категорії, які мають переваги при вступі, але це не означає, що вони займають всі державні місця. Адже відповідно до правил вступу, є визначений відсоток для набору вступників із квотами й він складає незначну частину.

Державні місця «не підсуваються»

Якщо вступник, рекомендований на державну форму навчання, не використовує цей шанс, державне місце не передається «наступному у списку». Невикористані місця будуть надані пільговим категоріям вступників – діти загиблих воїнів АТО та діти Героїв Небесної Сотні, діти воїнів АТО, учасники бойових дій АТО, діти-інваліди, діти-сироти. Адже, не дивлячись на вищезгаданий стереотип, лише незначна кількість пільговиків отримали державні місця.

Вступна кампанія 2017: провал чи досвід?, фото-1

Міністр освіти Лілія Гриневич вибачилась перед абітурієнтами і працівниками приймальних комісій «за стресові умови роботи». Вона пояснила причини поганої роботи ЄДЕБО і зазначила, що «…відповідно до укладеного договору, інститут-розробник програмного забезпечення упродовж року зобов’язаний повністю усунути будь-які недоліки, розвинути і вдосконалити сервіси, які потрібні університетам».

Нагадаємо, що вступники можуть звернутися до приймальних комісій і МОНу щодо результатів вступної кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Освіта #вступнакомпанія #ЗНО #абітурієнти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...