Завтра українці відзначатимуть третє велике свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. 19 січня більше 2000 років тому в 30-річному віці в річці Йордані був хрещений Ісус Христос. Хрещення він прийняв від Івана Хрестителя.
Саме у цей день віруючі святять воду у церкві, яка не псується і зберігає свої цілющі властивості протягом року. Вважається, що ця вода лікує від різних недуг та проганяє нечисту силу з вашого будинку. Свячена вода – це святиня, яку використовують для зміцнення душевних і тілесних сил. Ставитися до освяченої води потрібно з шаною та не зберігати будь-де. Споживати її потрібно з щирою молитвою та вірою, тоді вона стане цілющою.
У це свято організують спеціальні ополонки або йордані, які освячуються. Роблять їх на річках, озерах, здебільшого, у вигляді хреста. Особливих канонів для бажаючих поринути в йордань на Водохреща не має. Але традицією є швидко занурюватися з головою в воду три рази, при цьому хреститися і вимовляти: В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Купатися потрібно не в купальниках, а в довгих сорочках, щоб не виставляти на показ своє тіло.
Як відомо, на Водохреща купається і молодий, і старий. Але лікарі застерігають, що купання в крижаній воді може бути небезпечним для будь-якого організму. Купання в ополонці при температурі з позначкою мінус не рекомендується людям, які мають хронічні захворювання або страждають на гіпертонію.
Ми підготували для вас декілька простих порад безпечного купання в день Водохреща:
Порада №1. Купатися потрібно лише в спеціально відведеному місці. В цей день на водоймах створюють ополонки, воду в яких освячують і організовують купання. Тому не йдіть пірнати у безлюдні місця або самому, для безпеки біля вас повинен хтось знаходитись. Спуск в ополонку повинен бути правильно обладнаний, щоб не посковзнутися
Порада №2. Вживати алкоголь перед пірнанням категорично заборонено. Не вірте міфам про те, що спиртне розігріє ваш організм, під час занурення у крижану воду, він спричинить додаткове навантаження на серце і сприятиме швидкому переохолодженню організму. За дві-три години перед купанням, обов’язково потрібно поїсти – тілу потрібні ресурси, щоб обігрітися.
Порада №3. Перед купанням розігрійтеся. Пострибайте, поприсідайте чи розітріться – це допоможе подолати шоковий стан вашого тіла.
Порада №4. В воду входити спокійно, в середньому темпі. Ні в якому разі не розбігаючись і стрибаючи
Порада №5. Перебувати у крижаній воді потрібно не більше 10-15 секунд. За традицією три занурення буде достатньо.
Порада №6. Візьміть з собою рушники та зручний одяг. Після занурення потрібно швидко витертися та вдягтися. Поспішіть в тепле приміщення і випийте гарячого чаю.
Найголовніше – заходити у воду з позитивними думками та вірити в цілющі властивості води у цей день.