• Головна
  • Якою наспраді буде плата за теплопостачання у Кам'янці?
16:48, 12 липня 2016 р.

Якою наспраді буде плата за теплопостачання у Кам'янці?

Поки на комунальних підприємствах триває підготовка до нового опалювального сезону, українці готуються зустрічати його разом із новими платіжками.

Вже з 1 липня в законну силу вступили затверджені НКРЕКП тарифи на гарячу воду та опалення, які підняли ціни на теплопостачання майже удвічі. Суттєво змінилася й вартість послуг для споживачів КП «Міськтепловоденергія». Втім лякатися болючого удару по кишені кам’янчанам поки не варто. Обладнавши 96% міських багатоповерхівок тепловими лічильниками, комунальне підприємство забезпечило своїх споживачів можливістю сплачувати за послуги опалення значно менше. Завдяки засобам обліку теплової енергії, нарахування за тепло будуть ледь не вдвічі нижчими, ніж вартість квадратного метру опалення по нормі.  

Нагадаємо, що тариф на централізоване опалення для Кам’янця-Подільського з 645,65 грн./Гкал. збільшився до 1303,96 грн./Гкал. Для споживачів, які сплачують за послуги за нормами споживання вартість тепла становить 43,09 грн./кв. м. Ціна одного кубічного метру гарячого водопостачання відтепер становить 77,74 грн./куб. м (з рушникосушником) і 72,01 грн./куб. м (без рушникосушника).

Різкий стрибок ціни на газ спровокував зростання вартості цих послуг удвічі. Адже 90% в складі діючого тарифу на теплову енергію для населення становить вартість енергоносіїв (85% становить вартість газу, 5% - електроенергії). І лише 10% залишається для виплати заробітної плати, сплати податків, виконання поточного ремонту та обслуговування основного обладнання.

Нові тарифи, які НКРЕКП затвердила для КП «Міськтепловоденергія» вже встигли обрости розмовами про те, що вартість послуг штучно завищена і економічно необґрунтована. Втім, обурюючись, кам’янчани і окремі депутати міської ради не врахували, що для 96% споживачів міста нарахування оплати за централізоване опалення ведеться відповідно до показників теплових лічильників. Тоді як споживачів, які сплачують за тепло по нормі споживання в місті залишилося всього лише 4%.

Більше того, завдяки фінансуванню міського бюджету і коштам підприємства, вже невдовзі тепловими лічильниками буде оснащено і решту будинків Кам’янця. А це забезпечить стовідсотковий облік теплової енергії в місті. Такою кількістю загальнобудинкових приладів обліку теплової енергії наразі може похвалитися далеко не кожне місто. Адже по всій Україні оснащеність будинків тепловими лічильниками ледве сягає 35%.

Лічильники тепла, якими нині оснащені 96% багатоповерхівок дозволяють зменшити затверджений тариф майже вдвічі. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши підсумки опалювального сезону 2015-2016 рр. В той час, коли вартість квадратного метру опалення по нормі сягала 21,34 грн., середня плата для мешканців будинків з тепловими лічильниками становила лише 10,28 грн./кв. м. Навіть в найхолодніший місяць минулої зими, вона виросла лише до 14,07 грн. (на 34% менше від нормативного тарифу).

Порівняємо ці цифри на прикладі конкретних багатоповерхівок. Завдяки будинковому лічильнику тепла минулої зими родині з трьох осіб, що проживає у будинку на вул. Червоноармійській, 8 вдалося значно заощадити на платі за комунальні послуги. В той час, як по нормі родині з трьох осіб, що мешкає у трикімнатній квартирі площею 58,7 кв. м довелося б сплатити 1519,74 грн. (відповідно до тарифу 21,34 грн./кв. м), завдяки лічильнику навіть у найхолодніший місяць опалювального періоду було нараховано лише 868,66 грн. (тобто 14,7 грн. за квадратний метр площі помешкання).  Як бачимо, реально сплачена споживачами сума виявилася аж на 43% меншою.

Завдяки лічильнику тепла не менше на опаленні заощадили й мешканці однієї з багатоповерхівок мікрорайону Жовтневого. До прикладу, мешканцям трикімнатної квартири (63,5 кв. м) в будинку №7 на вул. Космонавтів у січні було нараховано лише 862,72 грн. (всього 13,59 грн./кв. м). Тоді як по нормі довелося б сплатити 1355,09 грн.

Ще менші платіжки надходитимуть споживачам, котрі оформили субсидію. Взявши за приклад ту ж саму трикімнатну квартиру, бачимо, що нарахування за опалювальний сезон становили 3 тис. 441 грн. Втім, завдяки субсидії, за шість місяців користування послугами її мешканці сплатили лише 161 грн. 40 коп. Решту нарахувань компенсувала держава.  Тож, у зв’язку зі зростанням тарифів на комунальні послуги, принагідно просимо споживачів завчасно звертатися до Департаменту соціального захисту населення  міської ради для оформлення субсидій.

Підводячи підсумки, зазначимо, що зважаючи на те, що переважна більшість багатоповерхівок нашого міста вже оснащені тепловими лічильниками, панікувати заздалегідь кам’янчанам не варто. Адже, завдяки цьому, середня вартість квадратного метру опалення для споживачів Кам’янця-Подільського зрештою буде значно нижчою за нещодавно затверджений НКРЕКП тариф.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи #Кам'янець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...