• Головна
  • Лікарі радять звертати увагу на укуси кліщів
08:53, 5 липня 2016 р.

Лікарі радять звертати увагу на укуси кліщів

За цей рік до дорослого інфекціоніста з приводу укусів кліщів звернулося двадцять кам’янчан, до дитячого - десять. При цьому кількість пацієнтів, у яких в результаті виявлено хворобу Лайма, порівняно з минулими роками, зросла.

Про це повідомила лікар-інфекціоніст міської поліклініки Інна Гайсенюк під час брифінгу для журналістів. За її словами, в останні роки географія проживання кліщів розширилася, відповідно збільшилася кількість уражених. 
З цією ситуацією зіштовхнулася і жителька Кам’янця-Подільського. Після прогулянки в місті мама знайшла в свого сина кліща, який устиг присмоктатися до голівки хлопчика і через певний час сам відпасти. Однак через шість тижнів мама побачила в дитини висипи на тілі і звернулася в лікарню. Здавши аналізи, було виявлено хворобу Лайма – кліщовий бореліоз. Дитина пройшла 21-денний курс лікування, їй рекомендовано перебувати в лікарні на спостереженні ще два роки.
Як бачимо, до, здавалося б укусу такої звичайної комахи, треба ставитися серйозно. «Раніше до лікаря зверталися в основному в березні-квітні та восени, а сьогодні – з березня по листопад, - констатує інфекціоніст. - Кількість «хворих» кліщів теж збільшується, хоча який відсоток від «здорових» - невідомо. Адже в Кам’янці-Подільському подібних досліджень не проводилося. Тим не менше зі 100% тих, хто звернувся до інфекціоніста, у 50% виявлено хворобу Лайма. 2014 року це в семи чоловік, в 2015-му – в п’ятнадцяти.
Лікарі стверджують, що почервоніння від укусу кліща говорить лише про алергічну реакцію, а не хворобу Лайма, яка проявляється значно пізніше у вигляді великого червоної плями з білим місцем по центру і то лише у сорока випадках зі ста. Бореліоз вражає суглоби, серце, легені, наслідки чого можуть перейти в хронічну форму і турбувати людину все подальше життя. 
Саме тому обов’язково після укусу кліща потрібно звернутися до лікаря (навіть якщо ви самостійно видалили його з животиком, головкою і хоботком) і бажано через 20 днів здати аналіз у приватній лабораторії на виявлення антитіл до бореліозу. Робитимуть його ще вісім днів. За цей час варто пройти курс профілактичного лікування. Якщо є можливість – здати самого кліща на аналіз, який проводиться у Хмельницькій вірусологічній лабораторії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщ #кам'янець #хвороба лайма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...