Сонячна батарея - джерело електричного струму, що використовує фотоелектричні перетворювачі. Переваги сонячних батарей обумовлені відсутністю рухомих частин, їх високою надійністю і стабільністю. Недоліком є відносно висока вартість. Вихідна потужність сонячної батареї приблизно пропорційна інтенсивності сонячного потоку. Причому на кількість одержуваної енергії впливає інтенсивність саме від прямих сонячних променів.

Принцип роботи сонячної батареї полягає в прямому перетворенні сонячного світла в електричний струм. При цьому генерується постійний струм. Енергія може використовуватися як безпосередньо різними навантаженнями постійного струму, запасатися в акумуляторних батареях для подальшого використання або покриття пікового навантаження, а також змінені на змінний струм напругою 220В для живлення різного навантаження змінного струму.

Сонячні батареї для дому є альтернативним видом енергії, який ще набирає популярність. У світлі подорожчання електроенергії, цей вид відмінно може замінити традиційну електрику. Для цього треба звернутися до відповідних професійних фірм, які займаються торгівлею цим обладнанням, а також їх монтажем. Щоб мати загальне уявлення, коротко опишемо, як правильно вибрати сонячні батареї для дому.

По-перше, треба визначитися з потужністю сонячної панелі. Звичайно, чим вона буде вище, тим ціна буде більшою. Також варто знати, що чим більшою буде її потужність, тим розміри її будуть більшими. Тут треба враховувати і той факт, щоб майбутня сонячна панель повністю могла забезпечити всі електропристрої в будинку, плюс щоб панелі за розмірами підійшли на те місце, де вони будуть монтуватися.

Існують також різні види сонячних панелей. Наприклад, кремнієві і тонкоплівкові трохи дешевші, ніж монокристалічні і полікристалічні, але, в той же час, вони за потужністю будуть значно меншими, та й займуть великий простір на даху. Тому, треба наперед продумати, як ви в майбутньому захочете змінити потужність своєї сонячної електростанції.

Вибирати сонячні батареї тільки за ціновим фактором неправильно. Ціна залежить від потужності, габаритів, а також виробника, якості збірки і гарантії.

Розрізняють такі види сонячних батарей:

  • монокристалічні кремнієві - вважаються найкращими в плані ефективності і компактності. Але вони і найдорожчі серед всіх інших видів. Тому, якщо ви вибираєте якість, незважаючи на ціну, тоді цей варіант для вас;
  • полікристалічні сонячні - напевно, найпопулярніші, оскільки володіють достатньою ефективністю. Вони економні і продуктивні. Володіють розміром, який майже наближений до монокристалічних. Та й за ефективністю дуже близько до них наближаються. В Європі цей тип вважається стандартним видом;
  • тонкоплівкові кремнієві - в ціновому аспекті найбільш дешеві, що і відображається на їх ефективності, яка на порядок нижча, ніж у попередніх двох. Також вони займають велику площу.

Сонячні батареї були випробувані в польових умовах на багатьох установках і практика показала, що термін служби сонячних батарей перевищує 30 років.

Джерело