27 вересня 2018 року набрав чинності Закон України №2262-VIII від 21.12.2017 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортного засобу", тобто вступають в дію нові правила зупинки, стоянки та паркування автомобілів.

Закон передбачає запровадження фото-, відеофіксації порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту. Уповноважені особи зможуть виносити постанови по справі адміністративної відпов ідальності без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, повідомляє Кам’янець-Подільський відділ поліції.

Згідно статті 14-2 КУпАП адміністративну відповідальність несе відповідальність особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб. Якщо транспортний засіб зареєстрований за межами України то притягується особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України.

В примітках до статті 122 КУпАП суб'єктом правопорушення є особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в режимі фотозйомки.

Також в Законі чітко визначені випадки, коли автомобіль можуть евакуювати:

1. Поставлено на проїзній частині у два і більше рядів.

2. Розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, зокрема:

  • на залізничних переїздах;
  • на трамвайних коліях;
  • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  • тощо.

3. Своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками.

4. Розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту.

5. Розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці.

6. Перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації.

7. Порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Інформацію про евакуацію автівки надсилають на абонентський номер мобільного зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби.

Звісно, необхідно ще доопрацювати декілька технічних деталей і привести деякі підзаконні акти у відповідність до цих нововведень.