Ми живемо в такий період, коли більшу частину свого часу проводимо в соціальних мережах: по роботі, з метою спілкування з людьми, ділимося фото і враженнями, лайкаємо і робимо репости. Таким чином, наша сторінка в соцмережі є, свого роду, щоденником спогадів. А що ж відбувається, якщо користувач цієї сторінки помер?

Розглянемо на прикладі Facebook. Facebook потурбувався про те, щоб акаунти померлих людей або недієздатних, за бажанням їхніх близьких, були видалені після їхньої смерті. Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Є кілька способів управління аккаунтом померлої людини:

  • встановити пам'ятний статус для акаунту;
  • видалення облікового запису – його власник помер;
  • видалення облікового запису – його власник недієздатний.

Для подачі заявки, необхідно звернутися в довідковий центр Facebook, де детально все описано. Родичі або близькі друзі померлого можуть подати заявку на видалення сторінки, надавши для цього свідоцтва про смерть, некролог або меморіальну картку. Якщо ж з якихось причин родич не має цього документа, то потрібно надати доказ повноважень. У перелік цих документів входять:

1) доручення;

2) свідоцтво про народження;

3) заповіт і розпорядження на випадок смерті;

4) документ про спадкування.

Інформація в документах, що надаються, повинна збігатися з даними, зазначеними в акаунті померлого. Мається на увазі ім'я і прізвище, адреса електронної пошти.

Після збору всіх необхідних документів та подачі заявки, сторінка померлої людини буде видалена.

Встановлення пам'ятного статусу для акаунту передбачає в собі те, що його власник за життя повинен вибрати для своєї сторінки «хранителя акаунту», який і буде розпорядником сторінки після смерті її власника.

Після встановлення пам'ятного статусу, сторінка НЕ буде показуватися в рекламах, нагадуваннях про дні народження або в розділі "Ви можете їх знати".

Акаунти померлих людей в пам'ятному статусі мають свої особливості:

  • в акаунт у пам'ятному статусі не можна увійти;
  • поруч з ім'ям померлої людини з'являється напис "Світла пам'ять";
  • публікації, якими поділилася померла людина, залишаються в Instagram і їх бачить обрана аудиторія;
  • акаунти в пам'ятному статусі не з'являються в певних місцях в Instagram, наприклад у розділі Цікаве.

У Facebook, у залежності від налаштувань конфіденційності акаунта з пам'ятним статусом, друзі померлої людини можуть ділитися спогадами в його хроніці.

Також в таких акаунтах ніхто не може змінити публікації або ж інформацію сторінки: фото, відео, коментарі, налаштування конфіденційності профілю, поточне фото профілю, список підписників і людей, на яких підписаний померлий.