Штрафи за курсові та дипломи: чого чекати студентам?

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект щодо встановлення відповідальності за академічні твори з порушенням принципів академічної доброчесності.

Зокрема, пропонують встановити штраф за продаж і купівлю курсових та дипломів в Україні. Повідомляє прес служба "Адвокат права".

Академічний твір – це твір, що містить результати наукових досліджень, науково-методичної, мистецької, навчальної або іншої творчої діяльності. Він також використовуватися для підтвердження результатів навчання або присвоєння освітніх кваліфікацій, наукових ступенів чи вчених звань.

"А потім ці люди з розмитими етичними засадами та купленими дипломами стають лікарями, прокурорами, нардепами та міністрами" – теза співавторки законопроєкту Інна Совсун.

Що по штрафу?

За перше порушення треба буде заплатити від 850 до 5100 гривень, за повторне протягом року – від 8500 до 17000 гривень. Це має зменшити завзяття "фабрик" дипломів та курсових на замовлення.

Яку відповідальність можуть понести "науковці"?

Інна Совсун каже, що це, наприклад, позбавлення наукового ступеня чи вченого звання, заборона обіймати певні посади, незалік за курс.

Та, правда, поки не зрозумілим як доводити такі факти будуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073
Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?