Згідно з постановою Фонду загальнообов'язкового соціального страхування мінімальний розмір допомоги по безробіттю на сьогодні становить 1 тисячу гривень (раніше - 650 гривень).

Максимальний рівень допомоги не може перевищувати суму, еквівалентну 4-кратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб або 9 тисяч 80 гривень. Повідомляє прес служба "Адвокат права".

У разі, якщо робочий стаж громадянина становить до двох років, передбачається допомога в розмірі 50% від зарплати. Якщо ж стаж знаходиться на рівні від двох до шести років - 55%, від шести до десяти - 60%, а якщо стаж понад 10 років - 70%.

Порядок виплати допомоги по безробіттю передбачає поступове зменшення виплати. У перші 3 місяці це буде 100% від суми нарахованої допомоги, потім ще 3 місяці - 90% допомоги і останніх 3 місяці - 80% від нарахованої суми допомоги. Тобто, в загальному, державна допомога по безробіттю буде виплачуватися громадянину не більше, ніж протягом 9-ти місяців.

У разі якщо громадянин звільнився з останнього місця роботи за власним бажанням, а також за згодою сторін і до цього не було серйозних причин, то, в такому випадку, допомога по безробіттю буде виплачуватися НЕ БІЛЬШЕ 3-Х МІСЯЦІВ.