Як орендувати житло на зимові свята?

Приїхали у квартиру, яку орендували, а виявилось зовсім не те, що вам обіцяли? Здали квартиру на свята, а вам потрощили меблі та ще й затопили сусідів?

Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Лучковський і партнери" Валентин Лучковський в ефірі Українського радіо розповів про основні ризики під час оренди житла та дав поради як уникнути неприємностей. Повідомляє пресслужба "Суспільного".

Попереднє бронювання

Юрист наголошує, що будь-який договір, в тому числі про винайм житла, має бути укладений у письмовій формі. "Треба розуміти співвідношення ризиків. Тобто, якщо ви щось робите неправильно, то у вас не може бути гарантій повної безпеки – може все закінчитись і добре, а можуть бути і негативні наслідки. Якщо ви бронюєте через відповідні сайти, то в будь-якому випадку там є наявний письмовий договір. Більшість на них не звертають уваги. Відповідно, зголошуючись на умови оренди, ви приймаєте всі умови цього договору. І договір вважається укладеним, він вважається письмовим, навіть якщо він укладений за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, – розповідає Валентин Лучковський.

Цінність угоди

За словами адвоката, незалежно від того "віртуальний" договір чи ні, проблеми можуть виникати через те, що, наприклад, хтось винайняв житло і щось пошкодив із майна, або, навпаки, орендар проплатив гроші, заїжджає в квартиру, а тут приїздить ще дві-три родини. Хоча письмовий договір дає визначення сторін. "Тобто – хто здає і хто винаймає. Визначення предмета – чи ви орендували частину кімнати, де стоїть один-два диванчика, чи ви винайняли всю квартиру чи будиночок. Далі – строк – день-два, місяць, рік. І, відповідно, оплата. Це – основне, і якщо виникають проблеми, то у вас є до кого звернутись. Будь-яка проблема вирішується або шляхом домовленості між сторонами, або – у судовому порядку", – каже юрист.

Чим ризикує наймач після передоплати

Валентин Лучковський наголошує, що договір надає більший рівень безпеки. Якщо ви оплатили послуги карткою, то ви маєте підтвердження від банку – хто перерахував і кому перерахував. І потенційно у вас є можливість звернутись до суду – от я перерахував, а мені не надали. Але, можуть виникати проблеми щодо доведення мети переводу грошей. Хоча в банку можливо й зазначити призначення платежу. Більшість людей цього не роблять, – говорить керуючий партнер адвокатського об'єднання.

Чим ризикує наймодавець

Юрист констатує, що в орендарів дуже багато ризиків. Із наслідків – платити податки. Це – його дохід, і не негативний наслідок,а цивілізований наслідок. З негативних наслідків – наприклад, молодь знімає приміщення на два-три дні, трощать меблі і знімають це на відео, кілька місяців тому була така "розвага". Якщо таке відео є, це добре, але вам, наймодавцю, треба буде ще довести, хто це зробив. Ви здали житло, ви не уклали договір, ви не зберегли будь-яких даних, навіть якщо у вас є копія паспорту цієї людини, довести, що саме вона у вас винаймала житло, а не ви знайшли копію паспорту цієї людини. Це – перший ризик – пошкодження майна. Елементарний ризик – люди відкрили кран та пішли гуляти, і – затопили сусідів, – розповідає Лучковський.

Судова практика справ про винайм житла

Відсутність угоди про винайм житла, за словами адвоката, може призвести до важкої судової практики. Дуже важко довести сторонам умови такої угоди і ті обставини, які вони бажають довести. Коли договір є – практика цілком нормальна. Ви звертаєтесь до суду і надаєте договір, що саме Іванов орендував житло, і через це затопив сусідів. Без договору, поставте себе на місце суду, кому вірити? Приходить один – розказує одне, приходить Іванов і каже, що вперше цю людину бачить. Такі побутові справи можуть бути розглянуті за два засідання, протягом місяця-півтора. Від того часу, як ви подали позовну заяву, у суду є максимально 21 день, щоби призначити судове засідання, але це – максимальний строк. І, як на мене, останні роки навмисно розкручувалась тема про затягування судових рішень, корумпованість суддів тощо, – підсумував експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073
Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?