Уряд удосконалив порядки надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідне рішення прийнято на засіданні 16 грудня.

Зокрема, надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

Зазначається, що право на отримання житлової субсидії на загальних підставах надано особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати ЄСВ (раніше – лише за рішенням комісії).

Крім того, розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ "Ощадбанк" та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів, а також встановлено порядок повернення надміру (помилково) виплачених громадянам пільг та житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.